Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 01 cze 2019

2 czerwca 2019

 1. Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadza J.E. Biskup Antoni Długosz. Ks. Biskup pragnie spotkać się z naszą wspólnotą, aby słowem swoim umocnić w nas wiarę, pokrzepić nadzieję i rozpalić Bożą miłość. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 Bp Antoni Długosz udzieli sakr. dojrzałości chrześcijańskiej ponad 40-osobowej grupie młodzieży.
 2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania. Włączmy się w tę wspólną modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 17.30
 4. Jutro o godz. 19.00 Msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Starych Gajęcicach. Zachęcam do licznego udziału w tej błagalnej modlitwie.
 5. W środę na Mszy  św. o godz. 17.30 będą się z nami modlić księża obchodzący w tym roku 23 r. święceń kapłańskich. Zapraszam serdecznie do udziału w tej dziękczynnej modlitwie.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja NS i modlitwy o powołania od godz. 17.00, czyli pół godz. przed Mszą św.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.45
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Archikatedrze Częstochowskiej święcenia kapłańskie przyjmie dk Marek Szczepańczyk, który przebywał w naszej parafii na praktykach duszpasterskich. Zapraszam do udziału w tej uroczystości. Są jeszcze miejsca w autokarze. Wyjazd o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.
 9. Składam wielkie Bóg zapłać za pomoc w pracach przy zagospodarowaniu zielenią przestrzeni wokół domu parafialnego i w otoczeniu plebanii.
 10. Zapowiedzi: (2) Janusz Grądzik, kawaler, zam. w Podładzinie i Aleksandra Magda, panna, zam. w Pajęcznie; (2) Dawid Świątek, kawaler, zam. w Siemkowicach) i Aldona Kotyla, panna, zam. w Patrzykowie.
 11. Intencje mszalne
 12. W Niedzieli można przeczytać relację z „Dnia Matki” w naszej parafii.
 13. Ogłoszenie z zewnątrz: Dziś Piknik z okazji Dnia Dziecka w Starych Gajęcicach, początek o godz. 14.00.
«

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

»