Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 27 maj 2019

26.05.2019

 1. Za tydzień w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego bp Antoni Długosz przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii, która odbywa się raz na pięć lat. Zwykle poprzedzają ją wizytacje szczegółowe dziekana i kanclerza kurii metropolitalnej. Obie odbyły się już w tym tygodniu. Program wizytacji:   9.00 – przywitanie ks. Bpa/Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania; 10.30 – Msza św. w Jankach; 12.00 – Msza św. z udziałem rodzin, młodych małżeństw/spotkanie z dziećmi /Poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej / po Mszy św. spotkanie z kapłanami z dekanatu
 2. Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek od godz. 18.00
 3. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bezinteresownie pomagali w pracach porządkowych przy kościele, na cmentarzu i w otoczeniu plebanii. Składam serdeczne Bóg Zapłać p. arch. Andrzejowi Tarankowi za ogrom pracy przy tworzeniu dokumentacji technicznej i zakładaniu książek obiektu budowlanego dla kościołów i budynków parafialnych. P. Stanisławowi Tomeckiemu za prace murarskie przy murze kościelnym i ogrodzeniu cmentarza. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła.
 4. Zgodnie z tradycją,  pon., wtorek i środa poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są w Kościele jako tzw. Dni Krzyżowe. bowiem od dawien dawna do krzyży stojących w polach udawały się procesje błagalne. Msza św. w intencji o dobre urodzaje z poświęceniem pól w Podmurowańcu w czwartek o godz. 19.00, a w Starych Gajęcicach przeniesiona na poniedziałek 3 czerwca. W Opiekunie znajdziemy pełny harmonogram mszy o urodzaje.
 5. Kończy się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa do NMP.  Dziękuję wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w śpiewie litanii loretańskiej w kościele przy wystawionym Najśw. Sakramencie jak i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 17.30
 6. Razem z Komendą Powiatową Policji w Pajęcznie chciałbym zaprosić wszystkie osoby starsze na spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz oszustw, na które narażeni są najczęściej seniorzy. Spotkanie z przedstawicielami policji odbędzie się w naszym domu parafialnym w najbl. środę o godz. 16.15.
 7. W tym tyg.: zajęcie ruchowe (taniec i aerobik) w klubie seniora w poniedziałek o 18-ej; spotkanie chóru w pt.o 18.00
 8. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 20 czerwca. Trasa procesji poprowadzi od kościoła do Nowych Gajęcic. I ołtarz na ul. Strażackiej obok p. Bojurów (przygotowują mieszkańcy ul. Radomszcz.- pierwsza część) II – przy figurce na początku ul. Leśnej w NG (mieszk. ul. Leśnej), III usytuowany w połowie drogi powrotnej do Makowisk (mieszk. ul. Długiej w NG) i IV przy remizie strażackiej (przyg. Podmurowaniec).
 9. W Starych Gajęcicach w niedziele 2.06 przy Domu Kultury i Tradycji odbędzie się festyn z okazji Dzień Dziecka. Przewidziano wiele atrakcji. Początek  o godz. 14.00.
 10. Zapowiedzi: (1) Janusz Grądzik, kawaler, zam. w Podładzinie i Aleksandra Magda, panna, zam. w Pajęcznie; (1) Dawid Świątek, kawaler, zam. w Siemkowicach) i Aldona Kotyla, panna, zam. w Patrzykowie.
 11. Intencje
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»