Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

Diakon Marek zakończył praktyki duszpasterskie

dn. 27 maj 2019

W niedzielę, 26 maja br., dobiegła końca praktyka duszpasterska diakona Marka Szczepańczyka, który przebywał w naszej parafii od 25 lutego. Po Mszy św. o godz. 12.00 przedstawiciele parafii wyrazili naszą wdzięczność za posługę diakona dla całej naszej wspólnoty. Ten okres 3-miesięcznego pobytu pośród nas był dla diakona Marka czasem bezpośredniego przygotowania się do podjęcia pracy duszpasterskiej. Czynił to poprzez gorliwe głoszenie Słowa Bożego, udzielanie Komunii św., dbanie o liturgię czy odwiedzanie chorych. Diakon asystował kapłanowi podczas udzielania sakramentu małżeństwa, chrzcił, spotykał się z grupami, szczególnie z ministrantami i młodzieżą, której głosił katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania, a także uczestniczył w wyjazdach autokarowych z dziećmi i seniorami. Składamy serdeczne Bóg zapłać za jego radosną, pełną wiary i życzliwości posługę w naszej wspólnocie.
Diakon Marek pochodzi z parafii św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie k. Złotego Potoku. Święcenia kapłańskie przyjmie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Św, 8 czerwca br. w Archikatedrze Częstochowskiej.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”173″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

«

Diakon Marek zakończył praktyki duszpasterskie

»