Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Dziękczynienie za dar macierzyństwa

dn. 20 maj 2019

Łzy wzruszenia popłynęły z niejednych oczu podczas wyjątkowej Mszy św. sprawowanej w intencji Matek przez ks. gen. Stanisława Rospondka w naszym kościele. W homilii dostojny celebrans przywoływał najpiękniejsze strofy literatury polskiej, aby podkreślić wielkość daru macierzyństwa i wyrazić wdzięczność za bezwarunkową miłość, jaką każda matka obdarza swoje dzieci.

Po wspólnej modlitwie, w dalszej części spotkania odbywającej się w sali domu parafialnego,  przyszła pora na podziękowania dla mam i życzenia. Następnie miała miejsce część artystyczna, podczas której wykonawcy o znacznej rozpiętości wiekowej (od kilkunastu do 92 lat) śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Słowa „dziękuję Ci mamo” wybrzmiewały raz po raz przeplatane fragmentami poezji i utworów muzycznych.

W tym dniu nie zawiodła także kuchnia serwując smaczne dania na gorąco i desery. Paniom kucharkom, obsłudze i wszystkim osobom, które przygotowały spotkanie składamy wielkie dzięki. Dziękujemy także za współpracę i pomoc Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Pajęcznie w osobie p. Elżbiety Kupiec. Dziękujemy także za obecność ks. Szymonowi Stępniakowi,  prefektowi Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie oraz przedstawicielom Tygodnika Katolickiego Niedziela – pani red. Agnieszce Chadzińskiej i panu dr Sławomirowi Błautowi, którzy zwrócili uwagę na potrzebę promowania czytelnictwa prasy katolickiej  oraz obdarowali wszystkich prezentami z redakcyjnej biblioteki. Zobacz relację z tego wydarzenia na stronie Niedzieli oraz  Fotogalerię.

 

«

Dziękczynienie za dar macierzyństwa

»