Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 19 maj 2019

19.05.2019

 1. Zakończył się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami spotykały się na nabożeństwie majowym i uczestniczyły w pełny już sposób we Mszy św. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie przez cały maj o godz. 17.00 Gorąco zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Jeszcze raz dziękuję rodzicom dzieci I Komun. za dar ołtarza, którym jest Mszał rzymski ołtarzowy oraz komplet lekcjonarzy, z których czytane jest nam Słowo Boże oraz za prace porządkowe wykonane na rzecz parafii w kościele i na zewnątrz.
 2. Dzisiaj z kolei, na sumie, przeżywać będziemy uroczystość rocznicy I Komunii św. i razem z dziećmi dziękować Panu Jezusowi, za to, że przychodzi na ołtarz pod postaciami chleba i wina i na każdej Mszy św. ofiarowuje się Ojcu, aby przebłagać za grzechy wszystkich ludzi. Wszystkim dzieciom obchodzącym rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. życzymy wytrwałości w podążaniu drogą za Panem Jezusem!
 3. Zbliżający się Dzień Matki stanowi okazję do wyrażenia wdzięczności Bogu i naszym Mamom za ich dar macierzyństwa. Z tej okazji dziś o godz.15.00 będzie Msza św. w intencji Matek, którą odprawi ks. gen. Stanisław Rospondek z Częstochowy. Po Eucharystii zapraszamy wszystkie Mamy niezależnie od wieku do domu parafialnego na program artystyczny i poczęstunek.
 4. Jutro msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Czerkiesach o godz. 19.00. Zachęcam do licznego udziału. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy.
 5. Kolejne zajęcie ruchowe (taniec i aerobik) w klubie seniora w poniedziałek o 18-ej; warsztaty dla z rękodzieła we wtorek o 18-ej, a próba chóru w piątek o 18.00.
 6. Za tydzień kończy swoją posługę w naszej parafii dk Marek.
 7. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 2. czerwca odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Na mszy św. o godz. 9.00 bp Antoni Długosz udzieli sakr. bierzmowania naszej młodzieży. W najbliższy piątek o godz.18.30 próba liturgiczna.
 8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła.
 9. Zapowiedzi (2) Sebastian Dębowski, kawaler, zam. w Makowiskach i Dominika Rabęda, panna, zam. w Ładzinie.
 10. Sołtys i Rada Sołecka wsi Czerkiesy zapraszają wszystkich na festyn z okazji Dnia Dziecka i otwarcia nowopowstałego placu zabaw dla dzieci w najbliższą sobotę o godz. 15.00.
 11. Intencje
«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»