Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 11 maj 2019

12.05.2019

 1. Dziś ze względu na I Komunię św. zmiana porządku Mszy św: 7.30, 8.40 w Jankach, 10.00 i 12.00 – z nabożeństwem majowym.
 2. Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. 15 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski. Drodzy rodzice, dołóżcie starań, aby ten tydzień był dla waszych dzieci i dla was czasem błogosławionym, poświęconym na spotkanie z Chrystusem, który jest z nami pod postacią Chleba.
 3. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza z okazji I Komunii św. ich dzieci. Rodzice ofiarowali dla naszego kościoła Mszał rzymski ołtarzowy oraz komplet lekcjonarzy, z których czytane jest nam Słowo Boże (dziś zakończenie Tygodnia Biblijnego!) Za ten dar dla naszej świątyni składam serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Tradycyjna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 16 maja w czwartek. Udajemy się do Sanktuarium MB w Leśniowie, a następnie wyruszymy szlakiem Orlich Gniazd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Proszę chętnych rodziców do opieki nad dziećmi o zapisywanie się w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klasy IV. We wtorek o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa, a w piątek od 15.30 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. O 16.00 próba i udział w nabożeństwie majowym.
 6. W środę msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Podładzinie o godz. 19.00. Zachęcam do licznego udziału. Uszanujmy tę tradycję pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy.
 7. Za dwa tygodnie Dzień Matki, ale już w najbliższą niedzielę o godz.15.00 zapraszam na Mszę św. w int. Matek, którą odprawi ks. gen. Stanisław Rospondek z Częstochowy. Po Eucharystii zapraszamy wszystkie Mamy do Domu Parafialnego na program artystyczny i poczęstunek.
 8. W piątek o godz. 18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Kończy się okres intensywnego przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu, który będzie udzielony młodzieży 2 czerwca przez ks. Bpa Antoniego Długosza podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii. Do 18 maja najpóźniej kandydaci powinni złożyć egzamin z katechizmu oraz ze znajomości Księgi Dziejów Apostolskich.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca oraz pewnej rodzinie z ul. Radomszczańskiej w M. za przekazaną ofiarę na remont domu p.
 10. Zapowiedzi (1) Sebastian Dębowski, kawaler, zam. w Makowiskach i Dominika Rabęda, panna, zam. w Ładzinie.
 11. Jutro o godz. 9.00 w domu parafialnym rozpoczyna się bezpłatny kurs komputerowy dla osób dorosłych (powyżej 18. roku życia). Zapraszam osoby, które się już zapisały, jak i te, które chciałyby podnieść swój poziom znajomości i obsługi komputera.
 12. Nasza parafia wydaje własną gazetką pod nazwą Opiekun. Znajdziemy tam bieżące i historyczne informacje z życia parafii oraz fotorelację z różnych wydarzeń.
 13. Intencje/ (10.00 – Poświęcenie i rozdanie obrazków)
«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»