Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 04 maj 2019

05.05.2019

  1. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00, stąd zmiana porządku mszy św. (7.30, 9.00 i 10.30).
  2. Dziś 1-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00. będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św., do której przystąpi 15-ro dzieci z klasy III. We wtorek i czwartek o godz. 16.00 dzieci uczestniczą w próbach, a w piątek od 15.30  przestąpią po raz pierwszy do Sakramentu pokuty i pojednania. Równocześnie będzie spowiedź dla rodziców i chrzestnych.
  5. Ze względu na I Komunię św. za tydzień nie będzie mszy św. szkolnej o godz. 9.00.
  6. Osobom, które z racji drugiej niedzieli m-ca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze podejmowane w parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Należy wiedzieć, że ofiary z pozostałych składek niedzielnych wystarczają na bieżącą działalność związaną z utrzymaniem kościoła, plebani i innych obiektów. Są to podatki związane z budynkami i terenem kościelnym, podatek na rzecz Kurii, na utrzymanie Seminarium, wynagrodzenie organisty, posługa kościelnego, ubezpieczenia i bieżące opłaty za media (przede wszystkim światło i ogrzewanie). W minionym tygodniu parafia otrzymała wsparcie od rodziny z ul. Akacjowej w m. w wys. 200 zł. i od rodziny z Janek 100 zł. Serdeczne Bóg Zapłać.
  7. Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu załatwiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  8. Informacje dla Seniorów: w poniedziałek o godz. 17.00 pierwsze zajęcia taneczno-ruchowe/ gimnastyka rekreacyjna z muzyką; w czwartek o 16.00 s. Seweriana zaprasza na kolejne zajęcia kulinarne.
  9. Spotkanie chóru w piątek o godz. 18.00.
  10. Intencje mszalne w gablocie inform. i na stronie internetowej parafii.
«

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

»