Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

dn. 27 kwi 2019

28.04.2019

  1.  Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszystkim, a szczególnie dzieciom, które w Wielkim Poście podjęły akcję odkładania do skarbonek Caritas drobnych oszczędności, aby wesprzeć ludzi potrzebujących, składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziś tę wielkopostną jałmużnę przynosimy i składamy przed ołtarzem. Nasze dobrowolne ofiary złożone do puszki przed kościołem będą wyrazem solidarności z dotkniętym wojną domową narodem syryjskim.
  2. We wtorek po mszy św. rozbieramy dekorację świąteczną. Zapraszam do pomocy młodzież i chętne osoby.
  3. W środę, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Będą one odprawiane codziennie od pon. do pt. o godz. 17.00, czyli pół godz. przed mszą św., w niedziele po sumie. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach. Dziękuję za troskę o wygląd przydrożnych krzyży i kapliczek.
  4. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. Po próbie dzieci biorą udział w nabożeństwie majowym.
  5. 3 maja w piątek – Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz.7.30,  9.00; 10.30 w Jankach i o 13.00 w Patrzykowie przy pomniku. Szczególnie zapraszam do udziału w dorocznej mszy św. w Patrzykowie  w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny św.  Wcześniej o 11.45 – obrzęd poświęcenia pól i litania do MB.  Jest to zarazem 1-szy piątek m-ca – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  6. Dziękuję za ofiary złożone na tacę oraz za datki przeznaczone na toczące się prace gospodarcze przy parafii. W minionym tygodniu została wykonana balustrada ze stali nierdzewnej wzdłuż schodów prowadzących do kaplicy przedpogrzebowej.
  7. Dziś o godz. 20.00 w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie zostanie powtórzony bardzo ciekawy spektakl pt. „ZNAK KRZYŻA” w reż. ks. Stefana Leśniewskiego. Serdecznie zapraszam.
  8. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Wiosenne Prezentacje Orkiestr Dętych w dn. 1 maja br. o godz. 14.00 w Parku Miejskim w Pajęcznie.
  9. Intencje mszalne
«

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

»