Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

„Nie święci garnki lepią” – rękodzieło dla każdego

dn. 24 kwi 2019

Biorąc pod uwagę ogromna rolę seniorów w pielęgnowaniu tradycji ludowych, w tegorocznej edycji projektu Klub Seniora „Makowiska” wprowadziliśmy warsztaty z rękodzieła, by pielęgnować i utrwalać to, co najpiękniejsze w rodzimym folklorze i obrzędowości.
W środę, 24 kwietnia, w domu parafialnym Arka odbyły się pierwsze zajęcia rękodzielnicze inspirowane kulturą słowiańską, którego tematem było tworzenie lalek-motanek.
Motanka to tradycyjna lalka wschodniosłowiańska, która łączy symboliczną treść z bardzo łatwym sposobem wykonania. Lalki wykonywane są ręcznie ze skrawków materiału, tasiemek, koronek czy koralików. Warsztaty przeprowadziła pani Elżbieta Kupiec, instruktorka Miejskiego Domu Kultury w Pajęcznie. Motanie lalek to jej hobby, którym zajmuje się już od wielu lat.
Warsztaty okazały się wspaniałą zabawą i nauką, a nasi seniorzy (niektórzy przyszli z wnuczkami)  wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Powstały wspaniałe, kolorowe lalki, które każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać ze sobą do domu.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”161″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

„Nie święci garnki lepią” – rękodzieło dla każdego

»