Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

dn. 22 kwi 2019

22.04.2019

  1.  Dziś Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym.
  2. Najbliższa Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia.  O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę przynosimy do kościoła naszą jałmużną wielkopostną, składaną do skarbonek miłosierdzia przez okres Wielkiego Postu. Na prośbę ks. Abpa Metropolity, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako wyraz solidarności z narodem Syryjskim, szczególnie na rzecz osieroconych dzieci.
  3. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi z klas III przed I Komunią św. połączone z pierwszą próbą. Obecność obowiązkowa.
  4. W nowym numerze Opiekuna znajdziemy harmonogram modlitw o urodzaje w poszczególnych miejscowościach. W tym tygodniu w czwartek z racji święta św. Marka Ew. modlitwy o urodzaje pod krzyżem misyjnym po mszy św. o godz. 17.30, a w piątek o 19.00 msza św. i poświęcenie pól w Nowych Gajęcicach. Serdecznie zapraszam mieszkańców na te obchody.
  5. Trwają zapisy do Klubu Seniora na rok 2019. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii. Oprócz comiesięcznych spotkań z biesiadą i poczęstunkiem, seniorzy mogą uczestniczyć w różnych rodzajach warsztatów: już w najbl. środę o godz. 18.00 zapraszam na bardzo ciekawe zajęcia z rękodzieła. Poznamy różne techniki rękodzielnicze. Na te pierwsze warsztaty można przyprowadzić wnuczkę; w czwartek o 16.00 zajęcia kulinarne z s. Sewerianą, józefitką, które zakończą się degustacją przyrządzonych potraw. Zajęcia ruchowe (taniec i aerobik) odbędą się w przyszłym tygodniu. A w najbliższy piątek o 18-ej kolejna próba chóru. Można jeszcze dołączyć, w imieniu pani dyrygent zapraszam wszystkich chętnych.
  6. Polecam świąteczny numer Opiekuna. Na 20 stronach znajdziemy wiele ciekawych treści i ok. 70 fotografii.
  7. Nasza parafia organizuje w tym roku pielgrzymkę do Chorwacji. Nie ma już miejsc wolnych na ten wyjazd. Ostatnią należy wpłacić do końca maja.
«

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

»