Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

dn. 21 kwi 2019

21 kwietnia 2019 r

  1. Alleluja! Pan zmartwychwstał! Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym te największe tajemnice naszej wiary życzę wespół z ks. Piotrem, naszym świątecznym gościem, zdrowia, pogody ducha oraz mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych obowiązków. Niech ta prawda o naszym powszechnym powołaniu do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w trudnych chwilach życia.
  2. Dziś Msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10.30 równocześnie w Jankach i DPS w Patrzykowie i 12.00.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego, Ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie. Raz jeszcze dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz datki składane na spłatę prac remontowych w domu parafialnym i na strychu kościoła. Bóg Zapłać rodzinom z Patrzykowa od Łążka i z ul. Radomszczańskiej w Makowiskach za ofiarę 200 zł. i parafiance również z Patrzykowa od Łążka za ofiarę 100 zł.
  4. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa), gdzie każdy dzień traktuje się jako uroczystość Pańską. W piątek z tego tytułu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia; za pomoc w dekoracji świątecznej kościoła; paniom dziękuję za posprzątanie świątyni. Zastępom OSP z Makowisk, Nowych Gajęcic i Patrzykowa składam podziękowanie za trzymanie od Wlk Piątku bez przerwy honorowej warty przy Grobie Pańskim, a także za asystę przy procesji rezurekcyjnej. Panowie czynili to niezwykle dostojnie z odpowiednim ceremoniałem. Życzę przy tej okazji wszystkim Strażakom oraz ich rodzinom, aby Bóg przez wstawiennictwo św. Floriana wyposażał ich w ciągle nową ufność w Jego Opatrzność i darzył swoim błogosławieństwem.
  6. Najbliższa Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia.  O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tę niedzielę Miłosierdzia przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną. Jest to nasz konkretny dar przekazany za pomocą Caritas osobom potrzebującym wsparcia materialnego.
  7. Prasa katolicka
  8. Intencje mszalne
«

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

»