Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

dn. 14 kwi 2019

14 kwietnia 2019 r.

  1.  Dzisiaj niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej mszy św. błogosławieństwo palm, zaś przed sumą procesyjne wejście z palmami do kościoła. Zapraszam na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
  2. Dziękuję licznej rzeszy Parafian za udział w drodze krzyżowej, którą odprawiliśmy w miniony piątek w plenerze. Dziękuję za obecność przedstawicielom OSP, służbie porządkowej za kierowanie ruchem, a wszystkim uczestnikom za piękne świadectwo wiary.
  3. Trzy święte dni zwane Triduum Paschalnym: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są czasem pobożnego przeżywania największych tajemnic naszej wiary. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego proszę, abyśmy w miarę możliwości wszyscy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Szczególnie zobligowani powinni się czuć ci, którzy nie mieli czasu na odbycie rekolekcji wielkopostnych. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy wrócą w tym tyg. do domu na święta będzie jeszcze w Wlk Czwartek i Wlk Piątek na pół godziny przed wieczorną liturgią.

Wielki Czwartek
Dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
Wielki Piątek
Wznowienie adoracji od godz.8.00. Zapraszam – według możliwości –  na chwilę adoracji w ciągu dnia. W Wlk Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. Droga krzyżowa o godz. 17.30,  po niej Liturgia Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę adoracja całonocna. Honorową wartę przy Grobie Pańskim – na wzór straży świątynnej – będą pełnili strażacy. Adoracja nocną w Wlk Piątek rozpoczyna młodzież /kartka/ Niech każdy znajdzie odpowiedni dla siebie czas na osobiste podziękowanie Chrystusowi za dar odkupienia. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
Kontynuujemy adorację przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów : w kościele: 9.00, 11.30 i 13.00, w Podładzinie – 9.30,w Ładzinie 9.45, w Jankach 10.00, w Patrzykowie od Łążka 10.30, w Gajęcicach Starych 11.00, w Gajęcicach Nowych 12.15, w Patrzykowie 12.30.
Wieczorna Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą świece i paschaliki. Czuwanie nocne.
Niedziela Wielkanocna
Rezurekcja o godz. 6.00. Udział w procesji przy biciu dzwonów to nasze radosne wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa. Ta najpiękniejsza procesja w roku powinna wypaść okazale, dlatego zapraszam osoby chętne do udziału w asyście procesyjnej, zarówno młodzież jak i starszych,  LSO, dziewczynki do sypania kwiatków.

  1. Msza św. w intencji osób chorych i starszych wiekiem zostanie odprawiona w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziś jeszcze będzie można złożyć ofiarę na ten cel do puszki u młodzieży, która rozdaje specjalne wielkopostne wydanie miesięcznika Miłujcie się. Polecam ciekawy art. o Całunie Turyńskim.
  3. PRACE GOSPODARCZE. W ostatnich dniach zostały zamontowane 4 lampy parkingowe. Dziękuję panom którzy społecznie wykonali całość prac z tym związanych, począwszy od wkopania fundamentów i ustawienia słupów, przez montaż koron i opraw, przeciąganie kabli pod parkingiem aż do podłączenia. Dziękuję p. Jerzemu Wróżowi z Patrzykowa, p. Mirosławowi Sojdzie i Robertowi Sikorze z Czerkies, Tadeuszowi Tymesowi z Podmurowańca i p. kościelnemu Tadeuszowi. Dziękuję także p. Mirosławowi Franczakowi za użyczenie niezbędnego sprzętu i Ireneuszowi Charciarkowi za wykonanie prac ziemnych koparką łańcuchową. W oknach kaplicy przedpogrzebowej i dużej Sali Domu Paraf. zamontowane zostały folie witrażowe. Ponadto do kaplicy zakupiliśmy dwie maty podgrzewane do siedzenia, a do wyremontowanej kuchni zamówione zostały szafki na naczynia. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie zechcieli wesprzeć parafię ofiarnym groszem. Dziękuję rodzinom z Patrzykowa, Starych Gajęcic, Podmurowańca i ul. Polnej w Makowiskach za ofiarę 100 zł., a wszystkim za dzisiejszą składkę gospodarczą.
  4. W tym tygodniu pojawi się nowy numer biuletynu parafialnego OPIEKUN.
  5. Trwają zapisy do Parafialnego Klubu Seniora na rok 2019. Deklaracje zgłoszeniowe pobieramy w zakrystii.
  6. Intencje mszalne (W poniedz. Msza św. o godz. 16.00)
«

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

»