Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 09 kwi 2019

7.04.2019 r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym bezpośrednio po sumie.
 2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Krzyże w kościołach pozostają zasłonięte aż do wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy przy krzyżu adoracyjnym złożyli swoją ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa i świąteczną dekorację kościoła. Na ten cel będziemy mogli jeszcze złożyć ofiarę do puszki za tydzień. Przy tej okazji każdy ofiarodawca otrzyma upominek – specjalne wielkopostne wydanie poszerzone miesięcznika Miłujcie się.
 4. W najbliższy wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach. Przypominam, że kiedy zapraszamy kapłana z Najśw. Sakramentem, to powinniśmy przygotować miejsce nakryte białym obrusem i świece.
 5. W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie chóru kościelnego. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. W imieniu pani dyrygent raz jeszcze serdecznie zapraszam wszystkich chętnych, szczególnie młodzież. W tym tygodniu spotkanie również w czwartek o godz. 18.00.
 6. W najbliższy piątek zapraszam na drogę krzyżową ulicami parafii. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30. Krzyż będą niosły poszczególne stany, min.: Ministranci (Liturgiczna Służba Ołtarza), ojcowie rodzin, matki, dzieci szkolne, kandydaci do bierzmowania, rodzice dzieci pierwszokomunijnych, członkowie Żywego Różańca, przedstawiciele OSP, mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Nabożeństwo zakończy się przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Zabierzmy ze sobą świece.
 7. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Św., natomiast o godz. 11.50 rozpocznie się uroczysta procesja z palmami spod krzyża misyjnego do kościoła, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przyjdźmy nieco wcześniej. Na tę Mszę zapraszam wszystkie dzieci i proszę żeby przyniosły ze sobą palmy, najlepiej wykonane własnoręcznie.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który swą ofiarnością pomagają parafii regulować zobowiązania związane z ogrzewaniem i pracami remontowymi na strychu kościoła i w domu parafialnym. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły w minionym tyg. ofiarę cele parafialne – z Patrzykowa (100 zł) i z ul. Radomszczańskiej w M. (200 zł.) Za tydzień proszę o większe datki na tacę gospodarczą.
 9. Dziś w domu parafialnym uroczyste podsumowanie I roku działalności Parafialnego Klubu Seniora i zapisy na kolejny rok. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołączyć w tym roku – warunek to ukończone 60 lat.
 10. Zapowiedzi: Przemysław Pryciak,  kawaler zam. w Starych Gajęcicach i Anna Jabłońska panna zam. w Borkach, par. Jedlno (I)
 11. Odezwa ks. Abpa w sprawie pożaru plebanii w Krępie
 12. Intencje mszalne
«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»