Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 31 mar 2019

31 III 2019 r.

 1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych  słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać. Dziś po sumie Gorzkie Żale,
 2. W związku z przejściem na czas letni, od jutra msze św. odprawiać się będą o godz. 17.30, a kancelaria paraf. czynna będzie od godz, 16.30 do 17.00. Droga Krzyżowa również godzinę później, czyli o 17.00.
 3. Z okazji 1-go czwartku m-ca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
 4. W 1-szy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45. Po Drodze Krzyżowej Komunia św. dla odprawiających nowennę 9 pierwszych pt. m-ca, a po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do NSPJ.
 5. W czwartek o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie chóru kościelnego. W imieniu pani dyrygent serdecznie zapraszam wszystkich chętnych, szczególnie młodzież.
 6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian odbędą się we wtorek 9 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 7. Dziś krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele po mszy św. o godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Seniora, na którym podsumujemy ubiegłoroczną działalność. Zapraszam także nowych członków. Oprócz comiesięcznych spotkań biesiadnych, dwóch wyjazdów turystyczno – krajoznawczych, spróbujemy wybrać się do filharmonii na koncert czy do kina. Również na ten rok przewidzieliśmy szereg spotkań i warsztatów. Seniorzy będą mieli do wyboru udział w zajęciach kulinarnych, ruchowych, czyli taniec z aerobikiem, muzycznych oraz ciekawych warsztatach z nauki rękodzieła. Wszystko zostanie przybliżone na niedzielnym spotkaniu.
 9. Przy krzyżu adoracyjnym składamy ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać darczyńcom.
 10. Tradycyjnie w piątek przed niedzielą Palmową (12 kwietnia) odprawimy drogę krzyżową w terenie Już dziś zapraszam wszystkich  do udziału w rozważaniu Męki Pańskiej. Będzie też konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.
 11. Dziękuję parafianom za pomoc ręczną w środę w dostarczeniu wełny mineralnej na strych kościoła. (Z Makowisk 2 osoby, Ładzin 2, Podładzin 1, Patrzyków od Łążka 1) Prace termoizolacyjne na kościele zakończone zostały w piątek, wcześniej zostało docieplone i estetycznie wykończone płytą OSB poddasze tzw. przybudówki. W pierwszym kwartale tego roku – przypomnę – została poddana gruntownemu remontowi kolejna część domu parafialnego, gdzie oprócz malowania ścian nie były przeprowadzane żadne większe remonty od kilkudziesięciu lat.  Bóg zapłać rodzinom z Patrzykowa od Łążka i z ul. Radomszczańskiej w M., które  złożyły w minionym tyg. ofiarę powyższe cele parafialne.
 12. Zapowiedzi: Piotr Szpecht,  kawaler zam. w Makowiskach i Natalia Koczy panna zam. w Woli, powiat pszczyński (II)
 13. Intencje mszalne

 

«

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»