Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

„Życie bez pasji jest jak makaron bez soli”

dn. 27 mar 2019

Parafia pw. św. Józefa w Makowiskach ma ogromną przyjemność ogłosić, że została beneficjentem edycji 2019 otwartego konkursu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W związku z tym pragnie zaprosić wszystkich seniorów z terenu gminy Pajęczno do udziału w kolejnej odsłonie projektu Klub Seniora „Makowiska”. Celem jego działalności będzie, podobnie jak dotychczas, zwiększenie wiedzy, aktywności oraz zmotywowanie seniorów do zmiany stylu życia oraz dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną.
Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia br. w Domu Parafialnym po mszy św. o godz. 15.00.

W programie na rok 2019 proponujemy bogaty pakiet działań integracyjnych, rozwojowych i edukacyjnych, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla uczestników przygotowano szereg spotkań i warsztatów. Niektórymi zajęciami zostaną objęci wszyscy uczestnicy (będą to comiesięczne spotkania połączone z biesiadą i z prelekcjami zaproszonych gości z zakresu profilaktyki zdrowotnej,  prawa konsumenckiego, bezpieczeństwa finansowego, itp.) Seniorzy będą mieli do wyboru udział w czterech rodzajach warsztatów: kulinarnych, tanecznych, muzycznych oraz rękodzielniczych.
Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy dowiedzą się jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych, w jaki sposób urozmaicać posiłki, a w części praktycznej uczestnicy będą przygotowywać wybrane posiłki, wspólnie degustować i wymieniać doświadczenia kulinarne. Tematyka zajęć ruchowych dla seniorów obejmie aerobik, taniec towarzyski, itp., w zależności od potrzeb uczestników. Biorąc pod uwagę ogromna rolę seniorów w pielęgnowaniu tradycji lokalnych i przekazywaniu wartości kulturowych młodszym, stworzona im została możliwość  realizacji swoich zamiłowań w kolejnych dwóch kierunkach: rękodzielnictwo oraz zajęcia muzyczne. Uczestnicy, podobnie jak w ubiegłym roku, będą mogli skorzystać z oferty dwóch wyjazdów turystyczno – krajoznawczych.

Miejmy nadzieję, że trafne słowa papieża Franciszka: „Życie bez pasji jest jak makaron bez soli” pomogą niezdecydowanym jeszcze seniorom w podjęciu decyzji o wstąpieniu w szeregi naszego Klubu, którego działalność w roku 2018 obrazuje poniższy filmik.

«

„Życie bez pasji jest jak makaron bez soli”

»