Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 17 mar 2019

17 III 2019 r.

  1. Trwa Wielki Post – czasu pokuty i nawrócenia. Adoracja Krzyża przez ucałowanie jest widocznym znakiem naszego świadectwa dawanego Panu Jezusowi. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do puszki przy krzyżu.
  2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Głosi je dr Grzegorz Szumera, rektor WSD w Częstochowie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Program znajdziemy w gablocie inf. przed kościołem i stronie www. Jutro dzień spowiedzi świętej – bez niej rekolekcje byłyby niepełne. Zachęćmy swoich domowników, zwłaszcza młodzież do nieodkładania spowiedzi na później. Księża będą w konfesjonałach na pół godz. przed każdą mszą św. Rekolekcje zakończymy we wtorek uroczystością odpustową ku czci św. Józefa. W tym dniu będą trzy msze święte: o godz. 9.00 Msza św. za zmarłych, którzy nosili imię naszego patrona, czyli za Józefów; o 11.00 dla dzieci i o 16.30 uroczysta suma z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki. Członków Żywego Różańca proszę o włączenie się do asysty procesyjnej; Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół.
  3. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, którzy w 97 krajach głoszę Ewangelię. Przez ofiarę składaną do puszek wesprzyjmy- na ile możemy – misjonarską działalność ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
  4. Dziś i jutro można zapisywać się na wyjazd do Częstochowy. W najbliższą sobotę jesteśmy zaproszeni przez zarząd diecezjalny Akcji Katolickiej do udziału w sympozjum pt. Dar bycia kobietą. Pielgrzymowanie rozpoczniemy od porannej wizyty na Jasnej Górze, a potem w kaplicy WSD Msza św. pod przewodnictwem abp Wacława Depo i udział w spotkaniu. Wyjazd  spod kościoła o godz. 8.00, przewidywany powrót ok. 15.00.
  5. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne. Są to małe świece, wzorowane na paschale, które można wykorzystać na liturgii światła w Wielką Sobotę. Mogą one zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając swym światłem stół rodzinny. Cena 10 zł.
  6. Zapowiedzi przedślubne:
  7. Intencje mszalne
  8. Jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Bojóra ze Starych Gajęcic. Wieczny odpoczynek

 

«

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»