Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 10 mar 2019

10 marca 2019

 1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Zapraszam wszystkich do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP, a już w przyszłą niedzielę parafialne rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one tradycyjnie przed uroczystością św. Józefa: 17, 18 i 19 marca.  Wygłosi je ks. dr Grzegorz Szumera, rektor WSD w Częstochowie. Dzień spowiedzi przypadnie na poniedziałek.
 3. Rekolekcje szkolne 18-20.III
 4. Jutro comiesięczne diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze pod przew. Ks. abp Wacława Depo.  Autokar zabierze nas sprzed kościoła ok. godz. 19.30
 5. W piątek po mszy św. zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
 6. Dzisiejsza taca gospodarcza przeznaczona jest na spłatę prac remontowych w domu paraf. oraz zakup oleju opałowego do kościoła.
 7. Bóg zapłać darczyńcy, który zasponsorował nową zmywarkę do kuchni w domu parafialnym oraz 2 rodzinom, które złożyły ofiarę po 100 zł. na remont domu parafialnego.
 8. Caritas rozprowadza skarbonki na jałmużnę wlk dla ubogich. Można je zabrać sprzed ołtarza. Przyniesiemy je jako dar naszego serca w Niedzielę Miłosierdzia.
 9. Za tydzień II Niedziela Wlk Postu, która co roku jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W całym kraju zbierana będzie ofiara do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Ad Gentes.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa chłopców) odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.30 w domu paraf.
 11. Zapowiedź przedślubna 1-sza: Bartłomiej Musiał, kawaler zam. Wólce Prusickiej oraz Kinga Szafer panna zam. w Makowiskach.
 12. Za dwa tyg., w sobotę 23 marca, udajemy się – na zaproszenie Akcji Katolickiej – do Częstochowy gdzie w WSD odbędzie się sympozjum pt. Dar bycia kobietą. Honorowymi gośćmi będą m.in. pani premier Beata Szydło i europoseł Jadwiga Wiśniewska czy aktorka Dominika Figurska. Zaproszone są nie tylko panie. W tym dniu odwiedzimy także Jasną Górę.
 13. Intencje mszalne
«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»