Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

dn. 02 mar 2019

3 marca 2019

  1. W minionym tygodniu w naszej parafii podjął posługę duszpasterską diakon Marek Szczepańczyk z Częstochowskiego Seminarium Duchownego. Witamy go bardzo serdecznie.
  2. Dziś rozpoczyna się rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenia z innych nałogów.
  3. Dziś w ostatnią niedzielę karnawału, która poprzedza Ostatki i Dzień Kobiet zapraszam na okolicznościowe spotkanie w gronie Seniorów. Msza św. o godz. 15.00, a po niej wspólne biesiadowanie przy muzyce. Gościem spotkania będzie grupa folklorystyczna z terenu woj. świętokrzyskiego.
  4. W środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 z Nowenną do św. Józefa i 17.00. W Jankach o 15.30. W Popielec obowiązuje post ścisły – możemy spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Ten post, tzw. ilościowy obowiązuje od 18. r. życia do rozpoczęcia 60. roku życia, a wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest okresem pokuty i wstrzymania się od hucznych zabaw i dyskotek.
  5. Zapraszam także do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa dziewcząt) odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w świetlicy na plebanii. Termin bierzmowania został ustalony na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 2 czerwca podczas Wizytacji Biskupiej naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę msza św. Szkolna.  Dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki do nabożeństwa. Zapraszam wraz z rodzicami na mszę św. o godz. 9.00.
  8. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszelkie ofiary, którymi wspieramy bieżące prace remontowe składam serdeczne Bóg zapłać. Zakończył się remont w części kuchennej domu parafialnego.  Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace społeczne (Jerzy Wróż, Mirosław Sojda, Dariusz Garbacz oraz kilkanaście pań, które w tym tygodniu doprowadziły wszystkie pomieszczenia do porządku)
  9. Intencje mszalne
«

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

»