Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

II NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 19 sty 2019

20 stycznia 2019

 1.  Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 2. Jutro obchodzimy Dzień Babci, a pojutrze Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc.
 3. Dziś o godz. 15.00 koncert laureatów konkursu kolęd i pastorałek w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.
 4. Przypominam, że młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania pilnie uczestniczy w katechezie szkolnej, dba o życie sakramentalne będąc na niedzielnej Eucharystii i przystępując systematycznie do spowiedzi św. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 17.30 i połączone będzie z częściowym egzaminem z katechizmu.
 5. Jeszcze w przyszłym tygodniu odbywać się będzie wizyta kolędowa (początek o godz. 9.00), natomiast w sobotę od godz. 10.30 kolęda uzupełniająca – zgłoszenia przyjmuję po każdej mszy św. w zakrystii. Podsumowanie kolędy w najbliższą niedzielę. Dziękuję za gościnność, z jaką się spotykam podczas kolędy, jak również za ofiary składane z przeznaczeniem na spłatę remontu organów i docieplenie stropu kościoła. Za ofiarodawców modlimy się podczas mszy św. za Parafian, a zmarłych naszych dobrodziejów polecamy Bożemu Miłosierdziu w wypominkach każdej niedzieli.
 6. Od wtorku wznowione zostają prace termoizolacyjne na strychu kościoła. Korzystając z przerwy w użytkowaniu domu parafialnego, rozpoczęliśmy remont kuchni i zaplecza, który zakłada gruntowne odnowienie czterech pomieszczeń (nowe tynki i malowanie, wentylacja, rozprowadzenie instalacji elektrycznej i częściowo hydraulicznej, odnowione zostaną drzwi, wymienione zgnite parapety).
 7. Boczne ławki w kościele zostały pokryte tapicerką w formie poduszek o grubości 3 cm dopasowanych do powierzchni ławki z warstwą antypoślizgową od spodu. Docelowo wszystkie ławki w kościele po ich odnowieniu otrzymają takie wygodnie i ciepłe siedziska.
 8. Od najbliższej soboty powraca msza św. w kaplicy w Ładzinie, na którą zapraszam wszystkich nie mogących uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 9. Za dwa tygodnie święto MB Gromnicznej. Można zaopatrzyć się w gromnice z wosku pszczelego duże i małe w cenie odpowiednio 20 i 10 złotych.
 10. Na naszej stronie www można zobaczyć zarejestrowane fragmenty koncertu organowego, który odbył się 6 stycznia w naszym kościele. Znajdziemy tam fotorelację ze spotkania opłatkowego sprzed tygodnia, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej wystąpiły z „Herodami”, a jasełka bożonarodzeniowe wystawili aktorzy w wieku 60+
 11. TK Niedziela
 12. Intencje mszalne

Program kolędy na ten tydzień:

 • Poniedziałek, 21.01.: Czerkiesy (od Niwisk do nr 66)
 • Wtorek, 22.01: Czerkiesy cd (w str. Makowisk)
 • Środa, Podmurowaniec (od końca do nr 39)
 • Czwartek, 24.01: : Podmurowaniec (cd w kierunku Makowisk)
 • Sobota 26.01: Łężce (od 9.00); Kolęda uzupełniająca (od 10.30)
«

II NIEDZIELA ZWYKŁA

»