Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Święto Chrztu Pańskiego

dn. 12 sty 2019

13.01.2019

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne otrzymują świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. „Z kolędą przez pokolenia” – taką nazwę nosi dzisiejsze spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Dzieci ze SP przygotowały okolicznościowe przedstawienie. Jest to spotkanie otwarte, na które zapraszam wszystkich do domu parafialnego po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który rozpoczyna się 18 stycznia jest czasem szczególnej modlitwy o jedność serc i ducha podzielonych chrześcijan, a więc : katolików, prawosławnych i protestantów. Niech i w naszych modlitwach obecna będzie ta intencja.
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą z przeznaczeniem na wydatki związane z wykonanymi pracami gospodarczymi.
 5. Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników oferuje atrakcyjną ofertę wypoczynku zimowego w Zakopanem dla dzieci i młodzieży będących dziećmi rolników, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS. Szczegóły w gablocie inf. przed  kościołem i u p. Jacka Uchrońskiego, sołtysa Janek (tel. 669 277 243).
 6. Trwa wizyta kolędowa.  Dziękuję za otwarcie domów, spotkania i rozmowy, jak również za ofiary składane na kolędzie z przeznaczeniem na spłatę remontu organów i docieplenie kościoła /załącznik/

Program kolędy na najbliższy tydzień:

  • Poniedziałek, 14.01 – Gajęcice Nowe: ulice: Cicha, Pajęczańska i Leśna
  • Wtorek, 15.01: Gajęcice Nowe, ulica Długa
  • Środa – nie ma kolędy
  • Czwartek, 17.01:  Makowiska, ul. Radomszczańska od pierwszych numerów do kościoła oraz ul. Strażacka i Wesoła.
  • Piątek, 18.01: Makowiska, ul. Radomszczańska od kościoła do ul. Polnej i ul. Cmentarna
  • Sobota19.01:  Makowiska, ul. Polna od końca i cd Radomszczańskiej (od  p. Malatyńskiej)
  • Poniedziałek, 21.01.: Czerkiesy od Niwisk do nr 66 (p. Byliców)
«

Święto Chrztu Pańskiego

»