Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Uroczystość Objawienia Pańskiego

dn. 05 sty 2019
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji Polskiej nazywamy ją świętem Trzech Króli. Dziś podczas Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę na pamiątkę darów, które Trzej Mędrcy ofiarowali Nowonarodzonemu Zbawicielowi świata.
 2. Najbliższa niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego – na mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas III (które przychodzą z rodzicami) otrzymają świece, które będą im towarzyszyć podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w dniu I Komunii św. Jest to także drugą niedzielą miesiąca, dlatego na godz. 9.00 zapraszam wszystkie dzieci na mszę szkolną. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na wydatki związane z wykonanymi pracami gospodarczymi. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Ponieważ niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie opłatkowe i wspólny śpiew kolęd do domu parafialnego po Mszy św. o godz. 15.00.
 4. W minionym zostały wykonane ostatnie prace naprawcze przy organach, a mianowicie dokładnie wyregulowano mechanizm, każdy głos zintonowano i nastrojono. W związku z długim okresem, w którym nie przeprowadzano konserwacji, instrument wymagał podjęcia gruntownego remontu. Dziękuję p. Jakubowi Mizerze, który wraz z pomocnikami podjął się wykonania żmudnych prac konserwacyjno-naprawczych, które trwały od maja ub. roku, a których zakres opisywany był w naszym kwartalniku Opiekun, a także na stronie internetowej. Dzisiaj na organach zagrał zawodowy muzyk p. Sebastian Matyja, który po 25 latach ponownie zasiadł za kontuarem tego samego instrumentu, a jednak już nie tego samego. W jego imieniu zapraszam na krótki koncert prezentujący możliwości odrestaurowanych organów.
 5. Trwa wizyta kolędowa.  Dziękuję za otwarcie domów, spotkania i rozmowy, jak również za ofiary składane na kolędzie z przeznaczeniem na docieplenie stropu kościoła i pokrycie kosztów remontu organów /załącznik/:
 • Poniedziałek, 7 stycznia – Ładzin od nr 1-go do kaplicy,
 • Wtorek, 8 stycznia: Ładzin od r. Mielczarków do końca
 • Środa: Nie ma kolędy
 • Czwartek, 10 stycznia – Janki (od Starych Gajęcic do p. Uchrońskich)
 • Piątek, 11 stycznia – Janki (od strony Woli do nr 1-go)
 • Sobota, 12 stycznia – Makowiska, ul. Szkolna i ul. Spacerowa (od stadionu)
 • Poniedziałek, 14 stycznia – Gajęcice Nowe: ulice: Cicha, Pajęczańska i Leśna

Początek kolędy o godz. 9-ej.

 1. Intencje mszalne
 2. Modlitwa poświęcenia wody, kadzidła i kredy .

 

«

Uroczystość Objawienia Pańskiego

»