Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

Święto św. Rodziny z Nazaretu

dn. 30 gru 2018

 30 grudnia 2018 r.

 1.  Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej Mszy św. odmawiamy specjalną modlitwę w intencji rodzin. O godz. 15.00 dodatkowa msza św., a po niej w domu parafialnym odbędzie się Sylwestrowa zabawa w gronie Seniorów.
 2. Jutro ostatni dzień starego roku i wspomnienie liturgiczne św. Sylwestra, papieża. Zapraszam na mszę św. w int. Parafian o godz. 16.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się szczególnie w intencji Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierają podejmowane działania. W ostatni dzień roku przedstawia się także wiernym roczne sprawozdanie duszpasterskie.
 3. Pojutrze, w 1-szy dzień nowego roku obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas udział w Eucharystii. Pierwsza msza św. o godz. 9.00, ostatnia o 16.00. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszych parafian starszych wiekiem i chorych.
 4. W tym tygodniu 1-szy pt. miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 15.45
 5. W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej zwana Świętem Trzech Króli. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę.
 6. Zapowiadany koncert organowy już za tydzień o godz. 11.15. Na pierwszy koncert na odrestaurowanym instrumencie zaprosiliśmy p. Sebastiana Matyję – organistę Filharmonii Śląskiej, naszego rodaka. Wcześniej, o godz. 8.30 krótki koncert dadzą absolwenci szkoły muzycznej w Częstochowie, którzy wystąpią także przed sumą.
 7. Dziękuję mieszkańcom Patrzykowa za otwarcie domów i serc na modlitwę i błogosławieństwo kapłańskie, jak również za ofiary złożone na kolędzie z przeznaczeniem na docieplenie poddasza kruchty i strychu kościoła wełną mineralną oraz spłatę prac remontowych przy organach.

Kolęda w tym tygodniu:

 • Poniedziałek, 31. 12 – Patrzyków (od Łążka)
 • Środa, 2.01 – Podładzin (w str. Makowisk)
 • Czwartek, 3.01 – Gajęcice Stare (od r. Kasprzyków do sklepu)
 • Piątek, 4. 01 – Gajęcice Stare – Okupniki i Łąki (od Janek)
 • Sobota, 5.01 – ul. Akacjowa
 • Poniedziałek, 7.01 – Ładzin od nr 1-go do kaplicy

Początek kolędy o godz. 9-ej. W środę i piątek msza o godz. 16.30, w pozostałe dni o godz. 7.30 rano

«

Święto św. Rodziny z Nazaretu

»