Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

IV Niedziela Adwentu

dn. 22 gru 2018

23 grudnia 2018 r.

 1.  Dobiega końca adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana. Dziękuję dzieciom i wszystkim innym uczestnikom rorat, którzy przychodzili nieraz całym rodzinami za codzienny udział w Mszach św. roratnich, za piękne świadectwo wiary, ale także przywiązania do tradycji naszych ojców. Jutro już Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 rano Msza św. na powitanie żłóbka, na którą zapraszam dzieci biorące udział w tegorocznych roratach. O 21.00 w Ładzinie, a o 22.00 w Jankach – Msze św. wigilijne. Uroczysta  Pasterka będzie odprawiona o północy.
 2. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej – odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie łączmy tego szczególnego wieczoru ze spożywaniem alkoholu.
 3. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
 4. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy w tych ostatnich dniach okazali swą pomoc przy świątecznej dekoracji kościoła: najpierw paniom za gruntowne posprzątanie kościoła na Święta, p. Chwalowi za dostarczenie choinek, panu Janowi i Mirosławowi z Czerkies za ich oprawienie, a panu kościelnemu z młodzieżą za przygotowanie szopki.
 5. Chcę podziękować również tym, którzy zakupili i zakupią dziś jeszcze rozprowadzane przez Caritas świece, włączając się tym samym w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 6. Świąteczne, podwójne wyd. Niedzieli z kalendarzem i płytą z kolędami jest w cenie 10 zł.
 7. W sprzedaży jest także świąteczny numer Opiekuna, w którym s. Agnieszka z Betlejem specjalnie dla czytelników naszej gazetki pisze o najważniejszych miejscach związanych z narodzeniem Pana Jezusa,  znajdziemy także relacje z naszych parafialnych pielgrzymek do Lourdes i W-wy, relacje zdjęciowe z ostatnich uroczystości patriotycznych oraz wspomnienia ks. Mądrego z pierwszego roku pobytu w Makowiskach. Zachęcam do zapoznania się z całą treścią gazetki.
 8. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w piątek, 28 grudnia; program podam w II dzień Świąt BN.
 9. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny, dodatkowa msza św. o godz. 15.00 a po niej zabawa Sylwestrowa w gronie Seniorów.
 10. Od roku już wiemy jakim dobrodziejstwem jest ciepły, ogrzewany kościół. W ostatnim czasie uzupełniliśmy 1000-litrowy zbiornik olejem opałowym. W minionym sezonie nagrzewnica zużyła 1700 litrów, co kosztowało nas ok. 5 tys. zł. Bóg Zapłać  składam za ofiary składane na potrzeby kościoła – w tym tygodniu od pewnej rodziny z Podmurowańca wpłynęło 100 zł i ul. Długiej w Nowych Gajęcicach przelewem na konto parafialne – również 100 zł oraz z Ładzina 200 zł.
 11. Z renowacji wrócił duży lichtarz pod paschał, który był już mocno podniszczony. Odnowienie kosztowało 600 zł. Może ktoś miałby życzenie zostać darczyńcą parafii pokrywając koszt tej renowacji.
 12. Zapowiedzi: Zbigniew Kapelańczyk, kaw., zam. w Zamościu oraz Monika Sowa, panna, zam. w Jankach. Zapowiedź druga.
 13. Intencje mszalne
«

IV Niedziela Adwentu

»