Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

I Niedziela Adwentu

dn. 02 gru 2018

2.12.2018r. 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Jest to czas, który kieruje nasze myśli ku powtórnemu przyjściu Chrystusa na ziemię. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła pierwsza z czterech świec.
 2. Tegoroczne roraty będą poświęcone polskim Świętym i przebiegać będą pod hasłem: PATRONOWIE POLSKI. Już dziś zapraszam wszystkie dzieci do udziału w spotkaniach roratnich z lampionami o godz. 16.30 (w soboty o 7.30)
 3. Wczoraj odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci – dziękuję za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja biskupa. Spodziewamy się, że po Mszy św. przyjdzie do dzieci, które obiecały, że będą pilnie chodzić na roraty. Za tydzień msza św. szkolna z nauką rekolekcyjną dla dzieci o godz. 9.00.
 4. W piątek, 7 grudnia, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Msze św. z nauką: 9.00, 11.00 i 17.00. W Ładzinie 14.30 (sob. 14.00), w Jankach: 15.30 (sob. 15.00), Wygłosi je ks. Stanisław Śleziak z Częstochowy. Ponieważ z pochodzenia jest góralem, poprowadzi je na sposób góralski. Zawczasu tak zaplanujmy zajęcia, abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w tym duchowym przygotowaniu do Świąt. W sobotę dzień spowiedzi św. Nie odkładajmy jej na czas późniejszy. Księża służyć nam będą w konfesjonale na pół godz. przed każdą mszą św. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 13 grudnia od godz. 9.00.
 5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek po mszy św. wieczornej.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zgodnie z rocznym harmonogramem przychodzą w sobotę z rodzicami na mszę św. o godz. 17.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zostaną poświęcone i wręczone im medaliki Niepokalanej.
 7. Dziś na porannej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać po każdej Mszy św.
 8. Caritas, jak co roku, przygotowała świece, których zakup wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: małe – 6, duże 12 zł.
 9. U ministrantów są do nabycia kalendarze ścienne w cenie 3, 6 i 10 zł.
 10. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Dziękuję tym, którzy z tej okazji składają większą niż zwykle ofiarę na poczet prac prowadzonych w parafii.
 11. Dziękuję za datki złożone w tym tygodniu: rodzinie z ul. Akacjowej – 300 zł., , Rodziny ze Starych Gajęcic i z ul. Radomszcz. w M. złożyły po 100 zł.,  z Podładzina – 200 zł.
 12. W najbliższą sobotę i niedzielę w naszym domu parafialnym odbędzie się finał akcji Szlachetna Paczka, podczas którego paczki trafią do potrzebujących z terenu gminy.
 13. Szlachetna paczka również w szkole. Można dołączyć do grona darczyńców przynosząc do 6.12. – produkty żywnościowe żywność z długim terminem ważności- środki chemiczne, zabawki, odzież i inne. Dziękuję w imieniu Samorządu Szkolnego, p. Pedagog i p. Katechetki.
 14. Przypominam o zbiórce zużytego sprzętu RTV, AGD – pralki, kuchenki, lodówki, komputery itp. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt składać możemy za bramą stadionu sportowego do 6 grudnia.
 15. Intencje
«

I Niedziela Adwentu

»