Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

Uroczystość Chrystusa Króla

dn. 26 lis 2018

25.11.2018

 

 1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. Tradycyjnie w czasie adwentu odbędziemy rekolekcje, aby lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Wygłosi je w dniach od 7 do 9 grudnia ks. Stanisław Śleziak z Częstochowy.
 3. Opłatki na stół wigilijny zostaną poświęcone za tydzień na porannej mszy św. i będą do nabycia przez cały okres adwentu w zakrystii. Także świece Caritas dostępne będą od przyszłej niedzieli. Zachęcam do nabywania nowej edycji Kalendarza Rolników w cenie 26 zł.
 4. Tegoroczne roraty będą poświęcone polskim Świętym i przebiegać będą pod hasłem: PATRONOWIE POLSKI. Już dziś zapraszam wszystkie dzieci do udziału w spotkaniach roratnich z lampionami o godz. 16.30.
 5. Ale wcześniej, bo w najbliższą sobotę dzieci przychodzą do domu parafialnego na zabawę andrzejkową. Startujemy od godz. 14.00. Zapraszam przede wszystkim ministrantów, ale też wszystkie dzieci, które tak pilnie chodziły na Różaniec w październiku jak i te, które będą uczęszczać na roraty. Przewidziano wiele atrakcji.
 6. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św., a po niej spotkanie Andrzejkowe dla Seniorów w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam.
 7. Chciałbym jeszcze wrócić na chwilę do ubiegłej niedzieli i naszej patriotycznej uroczystości i podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w jej Na ręce prezesów OSP składam podziękowanie za udział wszystkim miejscowym zastępom wraz z pocztami sztandarowymi, paniom, które przygotowały biało-czerwone kotyliony dla wszystkich uczestników, Nauczycielom i uczniom, dzieciom za przygotowane prace na konkurs – można je zobaczyć na www, kuchni: p. K. Kula, p. Posmykom za wkład do kotła, p. H. Krawczyk i pozostałym paniom za przygotowanie i piękną patriotyczną dekorację Sali, orkiestrze z p. kapelmistrzem Michałem Beśką na czele oraz Miejsko-gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za współpracę.
 8. Dziękuję rodzinom, które zechciały uczestniczyć w kosztach przygotowania tablicy dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę (…)
 9. Zapraszam do udziału w zbiórce elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV, AGD – pralki, kuchenki, lodówki, komputery itp. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt składać możemy za bramą stadionu sportowego do 6 grudnia.
 10. Na prośbę p. kapelmistrza informuję, że Pajęczańska Orkiestra Dęta włącza się w akcje Szlachetna Paczka, a jej członkowie w 1 i 2 grudnia kwestować będą w pajęczańskich sklepach: Intermarche, Polo Market i Biedronka w godz. 10.00 – 16.00.
 11. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe spotkanie połączone z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w sobotę, 8 grudnia.
 12. Intencje Mszalne

 

 

«

Uroczystość Chrystusa Króla

»