Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

Andrzejki w Klubie Seniora

dn. 26 lis 2018

Tylko raz w roku pozornie zwykły wieczór zmienia się w zaczarowaną noc. Tak też było i u nas, gdzie członkowie i sympatycy parafialnego Klubu Seniora spotkali się na zabawie andrzejkowej. Najpierw złożono imieninowe życzenia solenizantowi – ks. prob. Andrzejowi, czemu towarzyszyła piękna oprawa chóru, śpiew „sto lat”; był też tort, a właściwie trzy, które następnie rozczęstowano pomiędzy uczestników.

Wieczór andrzejkowy obfitował w wiele atrakcji. W jego trakcie przypominano zwyczaje i tradycje andrzejkowe obecne w różnych regionach Polski, poznaliśmy wiele przysłów i porzekadeł związanych ze św. Andrzejem oraz samą etymologię imienia tego świętego.

Potem w humorystycznych scenkach wystąpili utalentowani klubowicze. Najpierw pojawiła się Maryla Rodowicz śpiewając swój znany szlagier „Niech żyje bal”. Po pewnym czasie w sali zjawiła się grupa tancerzy wykonujących układ choreograficzny do baletu „Jezioro Łabędzie”. Kolejną atrakcją wieczoru było pojawienie się grupy kibiców piłkarskich (p. Eleonora, l. 81 wystąpiła m.in. w profesjonalnych „korkach” do gry) i kibiców Formuły 1, reprezentowanych przez p. Wacławę, l.90, cieszącą się z powrotu Roberta Kubicy do królowej motorsportu). Uczestnicy zabawy mogli posłuchać,  a nawet zatańczyć z Krzysztofem Krawczykiem i zobaczyć kilka skeczy w wykonaniu swoich zdolnych rówieśników.

Spotkanie to minęło w miłej i wesołej atmosferze, wypełnione dobrą zabawą, śpiewem i tańcami, które trwały do późnego wieczora. Jak podkreślają seniorzy – była to najlepsza, darmowa rehabilitacja ciała i umysłu, na którą nie potrzebują recepty!
Jednym słowem wspaniała biesiada!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”137″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

«

Andrzejki w Klubie Seniora

»