Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 27 paź 2018

21 października 2018 r.

 

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na dzieła prowadzone przez misjonarzy. 
  2. Trwa miesiąc październik. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00 oraz do odmawiania różańca w rodzinach. W tygodniu misyjnym będziemy polecać Bogu sprawy Kościoła na innych kontynentach, dlatego do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszam dzieci z różańcami misyjnymi.
  3. Dziś ogólnopolskie badanie niedzielnych praktyk religijnych. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w trosce o zbawienie własne i innych systematycznie uczestniczą w niedzielnej Eucharystii, dając świadectwo wiary i przywiązania do wartości nieprzemijających, a także wspierając systematyczną ofiarą na tacę wydatki jakie ponosi parafia. Dziękuję także za zainteresowanie gazetką Opiekun, z której dowiadujemy się o bieżących sprawach i poznajemy historię parafii.
  4. Dzieciom przypominam o ogłoszonym konkursie na najpiękniejszą pracę o tematyce patriotycznej, w którym biorą udział szkoły z terenu naszej gminy. Termin składania prac upływa 6 listopada. Rozwiązanie konkursu nastąpi 18 listopada podczas uroczystości związ. z odsłonięciem tablicy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
  5. Dziś po każdej mszy rozprowadzamy świeżutkie wadowickie kremówki. Zachęcam wszystkich do spróbowania.
  6. Można składać na wypominki za zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu. W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Msze Św. w kościele będą o godz. 7.30 i 9.00, a na cmentarzu o 12.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się procesja z wypominkami.
  7. Bóg Zapłać za ofiary składane na remont organów.
  8. Intencje mszal
«

XXIX Niedziela Zwykła

»