Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XXVIII Niedziela Zwykła

dn. 13 paź 2018

14 października 2018 r.

 1. We wtorek, 16 paźdz. przypada 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową, stąd dziś obchodzimy Dzień Papieski. Z tej okazji dzieci ze SP przygotowały montaż słowo-muzyczny, który zobaczymy na mszy św. o godz. 9.00. Na nabożeństwie różańcowym usłyszymy natomiast rozważania papieża-Polaka, a po każdej Mszy sw. ofiarą do puszki można będzie wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. A w przyszłą niedzielę zapraszam do skosztowania tradycyjnych wadowickich kremówek.
 2. Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na różaniec. Wiele dzieci – i tutaj ukłon w stronę rodziców – nie opuściło dotychczas ani jednego nabożeństwa. Zachęcam wszystkich do udziału w tej modlitwie, do której wzywa nas sama Maryja.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na katechezę w najbliższy piątek po mszy św. o godz. 17.30. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia z racji III pt m-ca.
 4. Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy naszą ofiarą do puszki dzieła prowadzone przez misjonarzy.
 5. Możemy już składać na wypominki. W przedsionku kościoła wyłożone są druczki wypominkowe, na których będziemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu.
 6. Dzisiaj msza św. popołudniowa o godz. 15.00, a po niej spotkanie w gronie Seniorów. Wysłuchamy prelekcji ks. prawnika, a cennych porad z zakresu aktywności ruchowej udzieli p. dr Mariusz Rudzki z Pajęczna. W spotkaniu udział wezmą także uczestnicy zakończonej pielgrzymki do Lourdes, którym dziękuję za ufundowanie dużej świecy roratniej, zakupionej w Lourdes z okazji 160. rocznicy objawień Maryjnych.
 7. Dziękuję za ofiary na remont organów.
 8. Rozpoczęcie prac w kościele przesunęło się na ten tydzień. Jutro od godz. 9.00 demontaż boazerii ze ściany, a w kolejnych dniach skuwanie starego tynku i inne prace mające na celu zatrzymanie destrukcji ścian niszczonych przez wilgoć.
 9. Rozpoczął się czas intensywnych porządków na cmentarzu. Przy wjeździe gospodarczym pojawi się niebawem dodatkowy kontener na śmieci. Tylko tam składamy odpady, a zużyte wkłady plastikowe wkładamy do specjalnego worka obok. Proszę nie wrzucać tam szkła.
 10. Przypominam, że zgodnie z Ustawą o chowaniu zmarłych i cmentarzach miejsce pod grób ziemny dzierżawi się na okres 20 lat, po upływie których należy przedłużyć ważności opłaty.
 11. W najbliższy czwartek udajemy się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd z parkingu o godz. 5.30. Spotkanie z Warszawą rozpoczniemy od zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza o godz. 10.00; Spacer Krakowskim Przedmieściem, Zwiedzanie Starego Miasta, Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolskie badanie niedzielnych praktyk religijnych.  Ubiegłoroczne liczenie wiernych wykazało, że we mszach św. w zwykłą niedzielę uczestniczy ok. 700 osób. Parafia nasza liczy 2190 wiernych
 13. Zapowiedzi: Krzysztof Kochel, kawaler, zam. w Czerkiesach i Magdalena Derlatka, panna zam. w Łodzi (zap. druga)
 14. Intencje
«

XXVIII Niedziela Zwykła

»