Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXVI i XXVII NIedziela Zwykła

dn. 22 wrz 2018

 XXVI Niedzielę Zwykła

23 września 2018 r

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś od rana przebywają w Sanktuarium maryjnym w Lourdes we Francji przedstawiając tam Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi intencje własne i parafii. Pielgrzymi nawiedzą również min. Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Hiszpanii.
 2. Serdecznie Bóg Zapłać wszystkim, którzy w miniony piątek znaleźli czas, by włączyć się w modlitwę adoracyjną w kościele w ramach dorocznej Doby Eucharystycznej. Dziękujemy tym, którzy przychodzili całymi rodzinami, zaszczepiając w najmłodszych miłość do Pana Jezusa ukrytego w Najśw. Sakramencie.
 3. Trwają zapisy na wyjazd z Klubem Seniora do Warszawy w dniu 18 października. Są jeszcze miejsca w drugim autokarze.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest TKNiedziela, a za tydzień ukaże się nowy numer Opiekuna.
 5. Nasza parafia we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu ogłasza konkurs na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce niepodległościowej dla dzieci w wieku szkolnym. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystości jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 18 listopada. Szczegóły znajdziemy w Opiekunie.
 6. Intencje mszalne (w czwartek nie ma mszy św., a w piątek będzie pół godz. później, czyli o 18-tej)
 7. Życzę błogosławionego dnia Pańskiego i radości na cały tydzień.

 

 XXVII Niedziela Zwykła

30 września 2018 r

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś kończą podróżowanie po Francji i Hiszpanii. Prosimy dla nich o szczęśliwą drogę powrotną.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej: w dni powszednie naboż. różańcowe będzie odprawiane o godz. 17.00,  a w niedziele po sumie.  Modlitwa różańcowa to wielki dar Matki Bożej dla swoich dzieci. Tym bardziej do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie uczestniczącą w przygotowaniu do bierzmowania, ministrantów i wszystkich wiernych. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub rodzinnym gronie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Msza św. w tygodniu będzie bezpośrednio po nabożeństwie – ok. godz. 17.40.
 3. Jutru, 1 października o 16-ej, odbędzie się 1-sze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Rodzice z dziećmi zaproszeni są także na nabożeństwo różańcowe.
 4. W środę kurs nauki tańca w domu parafialnym (17.30).
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 16.45.
 6. W sobotę różaniec odmówimy w kaplicy w Ładzinie o godz. 17ej. Modlitwę poprowadzi Koło Różańcowe z Ładzina. 
 7. W niedzielę 14 października przeżywać będziemy Dzień Papieski, któremu towarzyszy doroczna zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy Pomnik Jana Pawła II.
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Opiekuna. Na 20 stronach znajdziemy szereg ciekawych informacji z życia Kościoła i parafii, artykuły, relacje z dożynek paraf i naszych pielgrzymek oraz wykaz wszystkich księży wikariuszy od roku 1959. Numer zawiera ok. 50 kolorowych fotografii.
 9. Intencje
«

XXVI i XXVII NIedziela Zwykła

»