Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 16 wrz 2018

16 września 2018 r.

 1.  Dziś o godz. 15.00 Msza św. z udziałem Seniorów, na której wystąpi chór Niezastąpieni z Domu Kultury we Włoszczowie. Goście przygotowali dla nas program patriotyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodl., będzie też wspólny śpiew pieśni biesiadnych oraz poczęstunek. Z prelekcją dla zebranych wystąpi prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej p. dr Artur Dąbrowski.
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby ludzie mediów byli świadkami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Zachęcam gorąco do czytania prasy katolickiej.
 3. We wtorek Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Miało to miejsce 21 września 1876 r. Jak co roku w tym dniu  nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie ustawiczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Proszę o znalezienie czasu na adorację, do której dziś zachęca nas także ks. Abp i w miarę możliwości także o obecność w tym dniu na Mszy św.  Adorację rozpoczynamy  Mszą św. o godz. 7.30. W ciągu dnia starajmy się zachować następujący ramowy porządek: /program/
 5. Jeszcze tylko dziś możemy oglądać piękne wieńce dożynkowe, które jutro po mszy św. wieczornej można będzie odbierać /proszę o to sołtysów lub osoby przez nich  wyznaczone/
 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek, 21.09 o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 7. W poniedziałek, 1 października, o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Rodziców z dziećmi zapraszam na spotkanie oraz 1-sze nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy modlić się w int. dzieci z klasy III.
 8. W czwartek, 18 października Klub Seniora udaje się na wycieczkę do Warszawy. Pod opieką przewodników zwiedzimy historyczne centrum miasta. W programie zwiedzania mamy też niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego. Chętnych proszę o zapisywanie się najlepiej w tym tygodniu. (dopłata 40 zł.)
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się parafialna nasza pielgrzymka do Lourdes – największego Sanktuarium Maryjnego Europy oraz do Hiszpanii. Autokar zabierający pielgrzymów na lotnisko do Krakowa wyjedzie o godz. 1.00 w nocy z soboty na niedzielę z parkingu przed kościołem. Przypominam o zabraniu właściwego dokumentu tożsamości. Kancelaria parafialna w tym czasie będzie nieczynna. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym tygodniu.
 10. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na tacę. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie kościoła, budynków parafialnych, regulowanie stałych świadczeń wobec diecezji i państwa, jak również  dalsze postępy prac w kościele. Dziękuję szczególnie za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na remont organów (…)
 11. Ogłoszenie z zewnątrz: „W Naszym powiecie trwa nabór wolontariuszy do projektu Szlachetna Paczka. Jest to akcja stowarzyszenia Wiosna, którego założycielem i dyrektorem jest ks. Jacek Stryczek. Projekt ma na celu pomoc ludziom najbardziej potrzebującym z naszej okolicy i nie tylko. Każdego, kto ukończył 18-ty rok życia i chciałby dołączyć do zespołu wolontariuszy, odsyłamy na stronę www.superw.pl. Info w zakrystii.”
 12. Intencje mszalne
 13. Zapowiedzi przedślubne

 

«

XXIV Niedziela Zwykła

»