Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XXIII Niedziela Zwykła

dn. 09 wrz 2018

9 września 2018 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce VIII Tydzień Wychowania. Dziś i w każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 jest msza św. szkolna dla dzieci. Dziś dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności. Dzieciom zostawiamy wolne miejsca w pierwszych ławkach, a rodziców proszę o zatroszczenie się, by dzieci w drugą niedzielę m-ca uczestniczyły w mszy przeznaczonej dla nich.  W pozostałe niedziele mogą wybierać inne godz. mszy św.
 2. W minioną niedzielę odbyły się dożynki – nasze dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Raz jeszcze dziękuję delegacjom z wieńcami oraz tym, którzy w poszczególnych sołectwach włączyli się w ich  przygotowanie. Dziękuję paniom, które pod okiem p. Krystyny Kuli przygotowały dla nas poczęstunek oraz gospodyniom, które upiekły chleb i ciasta. Dziękuję także za reprezentowanie naszego Klubu Seniora wczoraj w Działoszynie na obchodach 20-lecia Powiatu Pajęcz., gdzie panie miały stoisko kulinarne z – jak się okazało – najpyszniejszą grochówką w powiecie)
 3. Jak każdego 11-go dnia m-ca, pojutrze diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Autokar zabierze chętnych ok. 19.30.
 4. 14 września w piątek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Skłania nas ono do refleksji nad miejscem i znaczeniem krzyża w naszym życiu. W tym dniu w Sanktuarium Gidelskim odbędzie się Dzień Chorych z Ks. Abpem. Pojedzie autokar z naszego dekanatu. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać w zakrystii.
 5. Także w najbl. piątek rozpoczynają się w Pajęcznie nauki dla narzeczonych.
 6. W piątek  21 września parafia nasza przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną.  Program tego dnia z porządkiem adoracji NS przedstawię za tydzień.
 7. W sobotę o 10.00 pierwsza zbiórka ministrantów.
 8. Również za tydzień podam informacje dot. spotkań z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 15.00, na której wystąpi chór seniora Niezastąpieni z Włoszczowy. Po Mszy św. na spotkanie z chórem zapraszam wszystkich seniorów, nie tylko zrzeszonych w naszym klubie. Goście przygotowali dla nas program patriotyczny z okazji rocznicy odzyskania niepodl., będzie też wspólny śpiew pieśni biesiadnych oraz poczęstunek.
 10. Kurs komputerowy dla Seniorów jutro (pon.) o godz. 15.00.
 11. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii. Dzisiejsza taca na fundusz gospodarczy przeznaczona będzie przede wszystkim na spłatę prac wykonanych dotychczas w kościele. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na remont organów.
 12. W Kurii i u konserwatora zabytków złożyliśmy projekt tablicy pamiątkowej na stulecie odzyskania niepodl., która będzie zainstalowana w przedsionku kościoła.
 13. Ks. gość Ks. W. Orzechowski.
 14. Intencje Mszalne

 

«

XXIII Niedziela Zwykła

»