Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XXII Niedzielę Zwykła

dn. 02 wrz 2018

2 września 2018 r.

 1. Dziś przeżywamy nasze parafialne święto dziękczynienia za plony. O 11.50 – formuje się przed kościołem orszak z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości, o 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, a po niej tradycyjne dzielenie chlebem i miodem. Następnie przejdziemy do Domu Parafialnego na poczęstunek, wspólną biesiadę i śpiew.
 2. „Głosy Aniołów” to nazwa zespołu – kwartetu, który przyjechał do nas z Tarnopola na Ukrainie. Witamy Was serdecznie i dziękujemy za przepiękny śpiew. Nasi goście wystąpią z koncertem na dożynkach, a dla nas zaśpiewają jeszcze kilka utworów po Mszy św.  Będzie też możliwość nabycia płyty w cenie 20 zł.
 3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy uczniów i nauczycieli na mszę św., w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich na cały rok nauki i pracy. Msza św. o godz. 8.00. Przypominam dzieciom i młodzieży o dobrym przygotowaniu się do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez udział w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi w 1-szy piątek miesiąca od godz. 16.30. Do odprawienia 9-ciu pierwszych piątków m-ca -ca zachęcam szczególnie dzieci szkolne, ale i dorosłych, którzy jeszcze nie odprawili nowenny 9 pierwszych pt.
 5. Natomiast w drugą niedzielę września i każdego kolejnego m-ca dzieci przychodzą na mszę św. szkolną na godz. 9.00. (książeczka Moja Eucharystia).
 6. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – Kościół zachęca nas do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszam do adoracji NS pół godz. przed mszą św. (od 17.00).
 7. W sobotę obchodzimy święto Narodzenia NMP, znane jako święto MB Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna do siewu o godz. 9.00 i 17.30 w Ładzinie. W Pajęcznie, w sanktuarium maryjnym, odpust. Główna Msza św. o godz. 18.00.
 8. Jeszcze raz pragnę podziękować za udział w parafialnej pielgrzymce pieszej do Częstochowy. Wszystkim pątnikom za podjęcie tego trudu, wzorową dyscyplinę w trakcie drogi i wspólną modlitwę na szlaku składam serdeczne Bóg Zapłać. Szczególne podziękowanie za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki, kierowanie ruchem na drodze i zapewnienie transportu bagażu składam rodzinie państwa Mruszczyków z ul. Polnej.
 9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace gospodarcze.
 10. Dziękuję za ofiary złożone na remont organów.
 11. W środę o godz. 16.00 w domu parafialnym kurs nauki tańca.
 12. Zapowiedzi
 13. Intencje mszalne
«

XXII Niedzielę Zwykła

»