Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

Parafialne dziękczynienie za plony

dn. 02 wrz 2018

W pierwszą niedzielę września przeżywaliśmy nasze parafialne święto dziękczynienia za plony. Przed kościołem w orszaku dożynkowym stanęli przedstawiciele bez mała wszystkich sołectw wchodzących w skład naszej parafii niosąc korony żniwne. O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, którą sprawował ks. Piotr Zaborski, dyr. Radia Fiat z Częstochowy.

Poruszająca homilia oraz przepiękny śpiew zespołu wokalnego „Głosy Aniołów” z Tarnopola na Ukrainie sprawiły, że uczestnicy Eucharystii, po jej zakończeniu, z nieukrywanym wzruszeniem dzielili się chlebem i miodem, mając w pamięci słowa Celebransa o miłości, poświęceniu i pracy, których synonimem jest właśnie chleb.

Po przejściu do Domu Parafialnego,  kwartet wokalny, w którego skład wchodzą śpiewacy operowi z Ukrainy wystąpił  z krótkim koncertem wykonując dla zebranych  m.in. największe arie operowe.

Następnie starostowie dożynek, którymi w tym roku byli p. Barbara Maniura z Janek i p. Arkadiusz Drzazga ze Starych Gajęcic, zaprosili wszystkich do skosztowania przygotowanych potraw. Poczęstunkowi towarzyszyła wspólna biesiada i śpiew.

TUTAJ obejrzysz galerię zdjęć z Uroczystości

 

«

Parafialne dziękczynienie za plony

»