Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Uroczystość MB Częstochowskiej

dn. 26 sie 2018

26 sierpnia 2018 r.

  1.  Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach podejmują trud pieszej pielgrzymki do Cz-wy. Wczoraj weszliśmy na Jasną Górę w grupie ok. 170 pątników. Dziś w uroczystość MB Częstochowskiej pielgrzymi uczestniczą w uroczystej sumie na szczycie oraz w parafialnej drodze krzyżowej na Wałach J. Jutro po Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze wyruszymy w drogę powrotną. Autokar zabierający pielgrzymów wyjedzie z naszego parkingu o godz. 6.00 rano.
  2. Za tydzień parafialne święto dziękczynienia za zbiory – dożynki. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej. O 11.50 – formuje się przed kościołem orszak z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości, o 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, a po niej tradycyjne dzielenie chlebem i miodem. Następnie przejdziemy do Domu Parafialnego, gdzie panie z sekcji kulinarnej Klubu Seniora przygotują dla wszystkich tradycyjny polski poczęstunek. Będzie wspólna biesiada i śpiew. Na dożynkach wystąpi zespół wokalny „Głosy Aniołów” z Tarnopola, w którego skład wchodzą śpiewacy operowi z Ukrainy. Po każdej Mszy św. zespół będzie rozprowadzał swoje płyty w cenie 20 zł. Wystąpi także z krótkim koncertem w Sali domu parafialnego.
  3. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się Sanktuarium MB w Lourdes odbędzie się w najbliższą środę po Nowennie (godz.18.15.) Przynosimy ze sobą wypełniony formularz, który jest do zabrania w zakrystii oraz pieniążki na ostatnią ratę.
  4. W miniony czwartek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja. Wszystkim, którzy skorzystali z łaski tego dnia i przeżyli odpust owocnie składam serdeczne Bóg Zapłać. Przypominam, że odpust parafialny jest uroczystością zobowiązującą wszystkich Parafian do udziału w Eucharystii pod sankcją grzechu ciężkiego i do powstrzymania się od prac niekoniecznych. (Msza św. dla pracujących była o godz. 17.00).
  5. Dziękuję za ofiary złożone na remont organów.
  6. Zapowiedzi
  7. Organizatorzy „Festynu dla dzieci na zakończenie wakacji”, który odbędzie się w sobotę 1 września przy parafii Narodz. Pańskiego, ponawiają swoje zaproszenie skierowane do WSZYSTKICH dzieci z naszej parafii.
  8. Intencje mszalne.

 

«

Uroczystość MB Częstochowskiej

»