Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Seniorzy z wizytą w Sandomierzu

dn. 20 sie 2018

W czwartek, 16 sierpnia br., członkowie „Klubu Seniora Makowiska” zwiedzili Sandomierz oraz zamek w Ujeździe.  Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wiele sandomierskich zabytków, wśród nich wybudowaną w XIV w. gotycką Bazylikę katedralną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W samo południe w intencji uczestników pielgrzymki do Sandomierza sprawowana była Eucharystia, którą w kościele św. Ducha sprawował ks. proboszcz Andrzej Chrzanowski. Po zakończeniu Mszy św. klubowiczów zaznajomiono również z miejscami związanymi z popularnym serialem telewizyjnym „Ojciec Mateusz”. Doskonałym podsumowaniem tej części wycieczki był rejs statkiem po Wiśle. Seniorzy mieli doskonałą okazję nie tylko do odpoczynku, ale przede wszystkim do zapoznania się z panoramą Sandomierza.

Zwieńczenie pielgrzymki stanowiło zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Pozostałości po powstałym w XVII w. zamku, który do momentu wybudowania Wersalu stanowił największą zabudowę pałacową w Europie zrobiły na seniorach niezwykłe wrażenie.

W wyjeździe udział wzięło 100 osób, które podróżowały dwoma autokarami i miały niezależny program zwiedzania. Podróży towarzyszyła atmosfera modlitwy, skupienia oraz śpiew pieśni o tematyce religijno-patriotyczno-biesiadnej.

«

Seniorzy z wizytą w Sandomierzu

»