Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XVII Niedziela Zwykła

dn. 29 lip 2018

29 lipca 2018 r.

  1.  W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie dzieci odprawiające I-sze pt. m-ca. Okazja do spowiedzi od 16.30.
  2. W środę, 1 sierpnia, rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego. „Niech ten sierpień – czytamy w komunikacie biskupów – będzie miesiącem, w którym damy przykład zwłaszcza młodemu pokoleniu, że jesteśmy ludźmi wolnymi, a alkohol nas nie zniewala”
  3. Także w środę o godz. 16.00 w domu parafialnym kurs tańca dla Seniorów.
  4. W czwartek, 2 sierpnia, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Odpust w Dworszowicach Pakoszowych. W tym dniu w każdym kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny, zwany „odpustem Porcjunkuli”. Więcej informacji na paraf. stronie www.
  5. W piątek ok. godz. 16.30 zatrzyma się na godzinny odpoczynek w domu parafialnym pielgrzymka gnieźnieńska.
  6. Jutro i we wtorek msza św. o godz. 18.00. W tym tygodniu załatwiamy tylko pilne sprawy kancelaryjne po mszach św.
  7. Trwa naprawa organów. Są całkowicie rozebrane. Najtrudniejsze prace zbliżają się do końca. Remont ma kosztować ok. 17 tys. zł i może być prowadzony dzięki ofiarom od parafian. Na materiały do dziś wydano ok. 6 tys. zł. Dziękuję kolejnym rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły na ten cel ofiarę: 150 zł – z ul. Radomszczańskiej w M. i 100 zł. od parafianki z Podmurowańca. Do skarbony złożono 135 zł.
  8. 16 sierpnia udajemy się z wycieczką do Sandomierza śladami o. Mateusza. W programie: zwiedzanie starówki z zabytkowymi kościołami, rejs statkiem po Wiśle, czas wolny. W drodze powrotnej udamy się na Zamek Krzyżtopór, uchodzący za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Wyjazd o godz. 5.30 rano, powrót planowany jest przed godz. 22.00. Nie ma już wolnych miejsc.
  9. Poczynając już sierpnia, w każdą 1-szą niedzielę m-ca wypominki z modlitwą za zmarłych odmawiane będą przed mszą św. o godz. 7.15.
  10. Intencje mszalne.
«

XVII Niedziela Zwykła

»