Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XV Niedziela Zwykła

dn. 16 lip 2018

15 lipca 2018 r.

 1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominam, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
 2. W trzeci piątek miesiąca zapraszam na Mszę św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiać będziemy w intencjach dziękczynno-błagalnych, które składamy przez cały miesiąc do skrzyneczki przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Każdy z nas, każda rodzina ma z pewnością za co dziękować Bożemu Miłosierdziu i o co prosić. Zachęcam do udziału w tej modlitwie.
 3. Przyszła niedziela rozpoczyna XIX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Z tej okazji za tydzień po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Niech modlitwa zanoszona z wiarą w Bożą Opatrzność uchroni nas od wypadków i innych nieszczęść na drogach.
 4. W sobotę o godz.18-ej Msza św. w kapliczce w Patrzykowie i poświęcenie pojazdów mechanicznych.
 5. Za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualnie na spłatę należności za wykonane prace w domu parafialnym oraz na remont organów składam Bóg Zapłać.
 6. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Hiszpanii. (Termin: 23-30.09.2018) Cena 2840 zł. Program na stronie www.
 7. Trwają zapisy na wycieczkę do Sandomierza w dniu 16 sierpnia. Proszę Seniorów o zgłaszanie udziału do przyszłej niedzieli. Pozostałe miejsca zajmą inni chętni. Kurs tańca dla Seniorów w środę od godz. 16.00.
 8. Zapowiedzi
 9. Intencje mszalne.
 10. Niedziela i Opiekun
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej i spokojnej niedzieli, a na rozpoczynający się tydzień udzielam błogosławieństwa.

 

 

«

XV Niedziela Zwykła

»