Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczyste zakończenie obchodów Oktawy Bożego Ciała

dn. 07 cze 2018

Ósmego dnia od uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy świętej, jeszcze raz przeszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy kończąc w ten sposób oktawę Bożego Ciała. Już na pół godziny przed Mszą kościół wypełnił się wiernymi, którzy przybyli na „Ostatni Nieszpór”. Nieszporom o Najświętszym Sakramencie przewodniczył ks. Szymon Stępniak – prefekt Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Uroczystej Mszy świętej, a następnie procesji  przewodniczył o. Jan Poteralski – podprzeor Jasnej Góry, który w homilii zachęcał wiernych do ciągłego odkrywania w  Eucharystii żywego Boga, który w ciągu dziejów świata i Kościoła nigdy nie opuścił człowieka, a wątpiących kierował na powrót na drogę wiary m.in. dzięki  cudom eucharystycznym i świadectwu braci. 
Na zakończenie miało miejsce tradycyjne poświęcenie  wianków z kwiatów i ziół, które są symbolem naszej pracy. Prosiliśmy, aby Bóg zachował od zniszczenia naszą przyrodę, a zwłaszcza plony ziemi, owoce i zioła lecznicze.

W tym dniu szczególnie ważne były dzieci, które bardzo licznie przybyły wraz z rodzicami i uczestniczyły w procesji. Po zakończonym nabożeństwie otrzymały błogosławieństwo, pamiątkowe obrazki z Matką Bożą Częstochowską od o. Jana i słodki upominek w nagrodę za obecność i posługę w czasie codziennych procesji eucharystycznych.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”120″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Uroczyste zakończenie obchodów Oktawy Bożego Ciała

»