Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Futbol łączy…

dn. 29 maj 2018

Święty papież Jan Paweł II zwykł mawiać: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”. Futbol od zawsze łączył ludzi, młodych i starszych. Wspólna gra staje się również szansą na integrację pomiędzy alumnami Niższego Seminarium Duchownego i lektorami z różnych parafii Archidiecezji Częstochowskiej. Przy tej okazji, 28 maja br. odbył się mecz pomiędzy alumnami NSD a lektorami z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach. Co warto zaznaczyć, poza futbolem, także i św. Józef połączył dwie wspólnoty, gdyż pod tym samym wezwaniem znajduje się kaplica seminaryjna. Na spotkanie przybył proboszcz parafii – ks. Andrzej Chrzanowski – absolwent NSD z roku 1990 i prefekt w latach 2002-2005, wraz lektorami: Adrianem, Jakubem, Mateuszem i Tomkiem. Naprzeciw stanęli gospodarze na czele z ks. prefektem Szymonem Stępniakiem – alumni: Dawid, Mariusz, Marcin i Krzysztof.

Mecz trwał godzinę, podzielony na dwie 30-minutowe połowy z czasem na odpoczynek. Od samego początku był bardzo szybki i obfitował w wiele zwrotów akcji. Już na wstępie lektorzy z Makowisk uzyskali sześciobramkową przewagę, która z czasem zaczęła topnieć. Doszło do wyrównania wyniku i walki „cios za ciosem”. Alumni nie potrafili jednak dotrzymać kroku i po pierwszej części spotkania zeszli jako przegrani.

Druga połowa rozpoczęła się równie gwałtownie jak poprzednia, z powrotem doszło do remisu i wymiany bramek. Kulminacyjnym punktem całego spotkania była wizyta na boisku ks. rektora Jerzego Bieleckiego, którego obecność doprowadziła do wzbudzenia ducha walki u alumnów i uzyskania szybkiej, 5-bramkowej przewagi, która stopniała następnie do trzech bramek.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 23:20 i zwycięstwem Niższego Seminarium Duchownego, choć gdyby nie obecność ks. rektora, mogłoby być inaczej.

Dziękujemy za przybycie, doskonałą formę, postawę fair play, kulturę gry i możliwość integracji poprzez sport. Zapraszamy na kolejne spotkania, które miejmy nadzieję, będą tak owocne jak i to.
Alumn Dawid Borciuch  

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”117″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Futbol łączy…

»