Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

dn. 26 maj 2018

27 maja 2018 r.

  1.  Dziś w szczególny sposób wyrażamy naszą wiarę w Boga Trójjedynego, wielbimy Trójcę – Ojca i Syna i Ducha Świętego, trzy różne Osoby posiadające jedną boską naturę.
  2. Zapraszam na ostatnie już nabożeństwa majowe (godz. 17.00). Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będzie odprawiane codziennie po Mszy św. W niedzielę po sumie.
  3. We wtorek Msza św. i modlitwy o urodzaje z poświęceniem pól w Czerkiesach o godz. 19.00.. Dziękuję wszystkim za dotychczasowy udział we Mszach św., za świadectwo wiary i przywiązanie do tradycji naszych ojców.
  4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 10.30 z uroczystą procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Procesja jest formą publicznego wyznania wiary, dlatego nie zwalniajmy się z udziału w niej. Msze poranne są dla osób, które naprawdę nie mogą wziąć udziału w procesji. Do udziału w niej zapraszam wszystkie grupy parafialne wraz z feretronami i sztandarami. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Żywy Różaniec, chórek, dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków, a młodzież przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania proszę o aktywne włączenie się do asysty procesyjnej. Do uświetnienia procesji zapraszam także miejscowe zastępy OSP.
  5. Święto Bożego Ciała rozciąga się na całą oktawę, dlatego do następnego czwartku codziennie po Mszy św. wieczornej o 17.30 odbywa się  procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do NSPJ. Zapraszam wszystkich na te obchody.
  6. Dziś rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z klasy IV, a o 15.00 dodatkowa msza św. i spotkanie Klubu Seniora.
  7. W niedzielę, 10 czerwca, zapraszam do Domu Parafialnego na Wystawę Rękodzieła Artystycznego z terenu naszej parafii.
  8. W ostatnim tygodniu września wybieramy się na pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Lourdes we Francji połączoną ze zwiedzaniem hiszpańskiego wybrzeża Costa Brava z takimi miastami jak Barcelona czy Saragossa. Na ten wyjazd są jeszcze trzy wolne miejsca. Więcej informacji na paraf. stronie internetowej.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarą, modlitwą i pracą. Bóg zapłać paniom za stałą troskę o czystość kościoła,  p. Jerzemu Wróżowi za wymianę uszkodzonego bojlera na plebanii, paniom, które przygotowały dom parafialny na dzisiejsze spotkanie oraz Rodzinie z ul. Leśnej w NG za ofiarę 200 zł z przeznaczeniem na kaplicę przedpogrzebową i remont domu katolickiego.
  10. Intencje mszalne.
«

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

»