Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 19 maj 2018

 20.05.2018

  1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis kościelny głosi, że każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
  2. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30. O 10.30 w Jankach msza św. o urodzaje i o 19.00 msza św. w Ładzinie z procesją do krzyża i modlitwami o urodzaje.
  3. We wtorek o godz. 19.00 msza św. w Starych Gajęcicach z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje, a w czwartek o 19.00 w Nowych Gajęcicach.
  4. Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 12.00 msza św. w Rocznicę Pierwszej Komunii Św. dzieci z klasy IV. W piątek o godz. 15.30 próba liturgiczna dla dzieci – obecność obowiązkowa. Możliwość spowiedzi dla dzieci, rodziców i chrzestnych codziennie w tym tygodniu przed mszą św.
  5. W czwartek po Trójcy Przenajświętszej przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji przebiegać będzie ulicą Radomszczańską w kierunku Pajęczna. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców następujących miejscowości: 1. Stare Gajęcice 2. Czerkiesy 3. Patrzyków od Łążka 4. Podładzin. Proszę okoliczne rodziny o ewentualną pomoc.
  6. W piątek minęła 98 rocznica urodzin św. Jana Paweł II. Dziś z tej okazji panie rozprowadzają pyszne kremówki wadowickie w cenie 4 zł. Przy zakupie drugiej i kolejnej jest rabat. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na pokrycie kosztów remontu domu parafialnego.
  7. W środę zajęcia taneczne o 17.30, a w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 15.00 spotkanie klubu Seniora. Gośćmi będą m.in. specjalista ds. odżywiania i księdz-prawnik.
  8. W tym tygodniu można przynosić swoje prace do Przeglądu Rękodzieła. Wcześniej proszę o kontakt telefoniczny. Jeszcze raz zachęcam do udziału wszystkich zainteresowanych.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na poczet prac remontowo-inwestycyjnych. Dziękuję rodzinie z Podmurowańca za ofiarę 500 zł. na remont domu parafialnego.
  10. Intencje
«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»