Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Pielgrzymka dzieci na Jasną Górę

dn. 17 maj 2018

W Białym Tygodniu dzieci komunijne udały się do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny za dar Pierwszej Komunii Św., do której w dniu 13 maja przystąpiło 19 dzieci. Jeszcze przed Mszą św. dzieci i rodzice mieli okazję zwiedzić kilka ciekawych miejsc, jak na przykład Muzeum 600-lecia otwarte w 1982 w sali budynku dawnej drukarni klasztornej, ukazujące historię 600-lecia obecności wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze.  W Arsenale obejrzeliśmy okolicznościową wystawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a wizyta w Skarbcu jasnogórskim, gdzie znajduje się bogata ekspozycja przedmiotów m.in. ze złota, srebra, bursztynu ofiarowanych przez królów, magnatów i szlachtę, dostarczyła niezapomnianych wrażeń rozbudzając wyobraźnię dzieciaków.
Celem naszej pielgrzymki była Msza święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, stąd o godz. 11.00, w gronie około 200 dzieci pierwszokomunijnych, dziękowaliśmy Bogu za dar Komunii świętej modląc się także o to, by Maryja wypraszała wiele łask, szczególnie w naszych rodzinach.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”116″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Pielgrzymka dzieci na Jasną Górę

»