Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 12 maj 2018

13.05.2018

 1. Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym: 7.30, 8.40 w Jankach, 10.00 i 12.00 z naboż. majowym.
 2. Dzisiaj nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii św. 19 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św.
 3. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski. Drodzy rodzice, dołóżcie starań, aby ten tydzień był dla waszych dzieci i dla was czasem błogosławionym, poświęconym na spotkanie z Chrystusem, który jest z nami pod postacią Chleba.
 4. W najbliższy czwartek dzieci udają się na Jasną Górę, aby zawierzyć się Maryi.
 5. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza z okazji I Komunii św. ich dzieci. Rodzice ofiarowali dla naszego kościoła nowy trybularz do okadzeń z łódką na kadzidło i welon eucharystyczny z haftowanymi aplikacjami niesiony dziś w procesji z darami. Za ten dar dla naszej świątyni, a także pomoc fizyczną w posprzątaniu kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość, składam serdeczne Bóg Zapłać.
 6. Za dwa tygodnie, 27 maja o godz. 12.00 msza św. z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci z klasy IV.
 7. 18 maja 1920 roku, czyli 98 lat temu w Wadowicach urodził się św. Jan Paweł II. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej mszy panie rozprowadzać będą wadowickie kremówki. Zachęcam wszystkich do smakowania.
 8. W środę warsztaty kulinarne z s. Sewerianą, józefitką. Zapraszam Seniorów na godz. 15.30.
 9. Jeszcze w tym tygodniu można zgłaszać swoje prace do Przeglądu Rękodzieła. Wiem, że jest wielu utalentowanych Parafian, którzy mogliby wystawić swoje prace do konkursu. Do rękodzieła zalicza się min.: hafciarstwo, szydełkowanie, roboty na drutach, wikliniarstwo,    wyroby z drewna. Mile widziane będą ponadto takie wytwory, jak: artystycznie wykonane  ozdoby choinkowe, elementy do dekoracji, wianki, stroiki. palmy wielkanocne, itp. Organizatorem przeglądu jest  Parafia we współpracy z Gminnym Ośrodkiem  Kultury w Pajęcznie. Szczegóły w ost. numerze Opiekuna.
 10. Bóg zapłać za ofiary na pokrycie kosztów remontu domu parafialnego rodzinie z Patrzykowa od Niwisk – 200, ul. Akacjowa – 200, ul. Radomszczańska – 100 i z ul. Leśnej w Nowych G. – 50 zł. Dziękuję ponadto p. Dominikowi Bluszczowi z Patrzykowa od Niwisk – za ofiarowanie parafii i transport 4 kręgów betonowych studziennych, których jest producentem oraz panom: Michałowi Lebiodzie i Grzegorzowi Mruszczykowi za bezinteresowną pomoc ciężkim sprzętem.
 11. Pragnę serdecznie podziękować za napływające wyrazy współczucia z powodu śmierci mojego taty, śp. Stanisława. Pogrzeb odbędzie się w najbl. wtorek o godz. 11.00 w rodzinnej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Januszewicach k/Włoszczowy. Ponieważ niektórzy Parafianie deklarowali chęć udziału w pogrzebie, będzie podstawiony autokar, który wyjedzie spod kościoła o godz. 8.30 rano. Przed zakrystią u ministranta można zgłosić chęć wyjazdu.
 12. Intencje mszalne.
«

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

»