Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 07 maj 2018
 1. Dziś odpust ku czci św. Stanisława BM w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00, stąd zmiana niedzielnego porządku mszy św. (7.30, 9.00 i 10.30).

 2. Zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawianym codziennie o godz. 17.00. Dziękuję za podtrzymywanie tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych; odmawiajmy ją także w naszych domach.

 3. We wtorek, 8 maja, liturgiczny obchód uroczystości św. Stanisława BM Głównego Patrona Polski.

 4. W środę o godz. 15.00 w domu parafialnym zajęcia dla seniorów z obsługi komputera, a od 17.30 warsztaty taneczne. Spotkanie z s. Sewerianą ze Zgromadzeniu SS Józefitek, która uchyli rąbka tajemnicy z kuchni zakonnej, odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z tradycją, w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością, czyli od jutra są obchodzone tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. W związku z tym, we najbl. wtorek na Mszę św. przy krzyżu o godz. 19.00 zapraszam mieszkańców Podmurowańca, a w środę o tej samej porze – Msza św. o urodzaje w Podładzinie.

 6. Za tydzień o godz. 10.00 Pierwsza Komunia św. w naszej parafii. 19-ro dzieci po raz pierwszy w sposób pełny będzie uczestniczyć we Mszy św. Jeżeli wydarzenie to nie dotyczy nas bezpośrednio, wybierzmy inną godzinę mszy św. Porządek Mszy św. ulegnie zmianie: 7.30, 8.40 (w Jankach), 10.00 i 12.00 z nabożeństwem majowym.

 7. Jutro o 15.30 próba liturgiczna dla dzieci, a w piątek od 15.30 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych. Na czwartek planujemy z rodzicami dzieci sprzątanie kościoła i otoczenia przed niedzielną uroczystością.

 8. Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu załatwiamy wyłącznie po Mszy św.

 9. Za tydzień składamy ofiary na tacę gospodarczą; nie ma mszy św. szkolnej – dzieci przychodzą na dowolną godzinę.

 10. W piątek, 11 maja. wyjazd na czuwanie diecezjalne na Jasną Górę. Zachęcam do udziału.

 11. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 31 maja. Trasa tegorocznej procesji przebiegać będzie ulicą Radomszczańską w kierunku Pajęczna. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców następujących miejscowości: 1. Stare Gajęcice 2. Czerkiesy 3. Patrzyków od Łążka 4. Podładzin. Proszę okoliczne rodziny o ewentualną pomoc.

«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»