Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 02 maj 2018

29.04.2018 r.

 1.   We wtorek, 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.00, czyli pół godz. przed mszą św. W  sobotę nabożeństwo będzie po mszy św., w niedziele po sumie. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w kościele i podtrzymywania tradycji śpiewu litanii przy krzyżach i kapliczkach. Dziękuję za troskę o wygląd przydrożnych krzyży i kapliczek.
 2. Kancelaria paraf. w maju czynna w godz.: 16.00-16.30.
 3. Spotkanie z dziećmi przed I Komunia św. połączone z próbą we wtorek o godz. 16.00.
 4. 3 maja w czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 – w Jankach. Tradycyjnie także w tym dniu narodowego święta, który upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 Maja zgromadzimy się o godz. 12.00 w Patrzykowie przy pomniku na mszy św. w int. poległych i pomordowanych w czasie II wojny św. mieszkańców tych nadwarciańskich okolic. Uroczystość odbędzie się z udziałem miejscowych Zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Przed Mszą poświęcenie pól i litania do Matki Bożej.
 5. W pierwszy pt miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
 6. Dekretem ks. Abpa w najbliższy piątek na terenie naszej archidiecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Suma odpustowa w Jankach w najbliższą niedzielę o godz. 12.00, stąd w Makowiskach msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach ku czci św. Stanisława.
 8. Przypominam, że przy procesyjnym podejściu do Komunii św. przed przyjęciem Jej należy uczynić jakiś znak szacunku – przyklęknięcie albo skłon.
 9. Uczestnicy samolotowej pielgrzymki do Lourdes powinni do końca maja wpłacić drugą ratę w wys. 1000 zł. Ponieważ spotkanie organizacyjne odbędzie się w późniejszym czasie, a niektórzy już myślą o pakowaniu, należy pamiętać, że jeden pasażer może zabrać na pokład samolotu walizkę o wadze do 20 kg i bagaż podręczny o niewielkich gabarytach o wadze do 10 kg. (Szczegóły można sprawdzić na stronie przewoźnika, którym są linie lotnicze Ryanair).
 10. Z dzisiejszą niedzielą kończą się wypominki półroczne za zmarłych. Zachęcam do przedłużenia modlitwy na kolejne pół roku.
 11. Intencje mszalne.
«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»