Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 22 kwi 2018

22.04.2018

 1.  Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlimy się o nowych kandydatów do naszych seminariów WSD i NSD. Tę intencję polecam szczególnie członkom Żywego Różańca.
 2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, Patrona naszej Ojczyzny, a w środę Święto św. Marka Ewangelisty. Od starożytności odbywano w tym dniu procesje błagalne, które miały wyprosić dobre zbiory, dlatego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 udamy się procesyjnie pod krzyż misyjny, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach polowych. Do udziału zapraszam szczególnie mieszkańców Makowisk.
 3. Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 maja, przeżywać będziemy odpust ku czci św. Stanisława BM w kościele filialnym w Jankach. Uroczysta suma z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00.
 4. Spotkanie z dziećmi przed I Komunia św. połączone z próbą we wtorek o godz. 16.00.
  Uroczystość I Komunii odbędzie się w niedzielę, 13 maja o godz. 10.00.
 5. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na spotkanie w piątek na godz. 18.00.
 6. W minioną niedzielę w odnowionych pomieszczeniach domu parafialnego zainaugurowaliśmy działalność Parafialnego Klubu Seniora. W spotkaniu wzięło odział ok. 90 osób. Natomiast w kolejnych dniach w warsztatach komputerowych, tanecznych i kulinarnych uczestniczyło łącznie ok. 70 seniorów. Dziękuję osobom, które włączyły się w pomoc przy pracach remontowych domu paraf., a następnie przy sprzątaniu budynku.
 7. Jeśli chodzi o ważniejsze prace planowane na ten rok, to chcielibyśmy:
  *doprowadzić do ładu teren przy kaplicy przedpogrzebowej i wokół domu parafialnego.
  *Do spłaty została nam ostatnia, niewielka już rata za ogrzewanie – płatna po całkowitym zakończeniu prac (obecne rozwiązanie odprowadzenia spalin przez okna – prowizoryczne).
  *Parafia złożyła cztery wnioski o dofinansowanie dalszych prac przy renowacji i izolacji fundamentów i ścian zabytkowego kościoła (Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewódzki Konserwator Zabytków, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwa Spraw Wewn. i Administracji, które zawiaduje tzw. Funduszem Kościelnym.) Jeśli otrzymamy wsparcie z tych źródeł, od czerwca ruszamy z pracami przy kościele.
 8. Pogrzeb śp. Bronisława Jędrczaka z Patrzykowa odbędzie się jutro. Początek w kaplicy przedpogrzebowej o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek
 9. Intencje mszalne.
«

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

»