Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Wystartował Parafialny Klub Seniora

dn. 18 kwi 2018

Ponad 90 osób wzięło udział w uroczystej inauguracji działalności Klubu Seniora w Makowiskach.
W niedzielę, 15 kwietnia, po Mszy św. z udziałem Seniorów, którą odprawił ks. Radosław Rychlik z Częstochowy, uczestnicy przeszli do nowo wyremontowanej sali domu parafialnego Arka. Po oficjalnej części oraz przedstawieniu gości i koordynatorów projektu, wysłuchano prelekcji z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz  zagrożeń wynikających m.in. z oszustw stosowanych szczególnie na osobach starszych. Spotkanie połączone było z poczęstunkiem, wspólnym śpiewem przy akompaniamencie akordeonu oraz tańcami.

W kolejnych dniach odbywały się warsztaty kulinarne, taneczne i komputerowe, które również cieszyły się dobrą frekwencją.

Do projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, obliczonego na 50 uczestników, zgłosiło udział aż 95 seniorów z terenu gminy Pajęczno.

Cieszy fakt, że uczestnicy Klubu Seniora, którzy odpowiedzieli na ofertę, chcą współtworzyć to miejsce, czyli kreować je na miejsce przyjazne i otwarte dla wszystkich, tętniące życiem, pracą twórczą i działalnością na rzecz lokalnej społeczności.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”114″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]https://www.youtube.com/watch?v=zLJbTaHbBO0

«

Wystartował Parafialny Klub Seniora

»