Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Niedziela, 15 kwietnia, godz. 15.00

dn. 10 kwi 2018

Przy naszej parafii rozpoczął działalność Klub Seniora. Celem jego działalności jest zwiększenie wiedzy, aktywności oraz zmotywowanie seniorów do zmiany stylu życia oraz dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną. Dla uczestników przygotowano szereg spotkań i warsztatów. Niektórymi zajęciami zostaną objęci wszyscy uczestnicy (będą to comiesięczne spotkania połączone z biesiadą i z prelekcjami zaproszonych gości z zakresu profilaktyki zdrowotnej,  prawa konsumenckiego, spadkowego, bezpieczeństwa finansowego, zagrożeń wynikających z oszustw stosowanych szczególnie na osobach starszych itp.), a inne będą do wyboru. I tak, seniorzy będą mieli możliwość  udziału w trzech rodzajach warsztatów: kulinarnych, tanecznych i komputerowych.

Podczas warsztatów kulinarnych dowiedzą się jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych, w jaki sposób urozmaicać posiłki, a w części praktycznej uczestnicy będą przygotowywać wybrane posiłki, wspólnie degustować i wymieniać doświadczenia kulinarne.

Zajęcia taneczne będą się odbywać raz na dwa tygodnie. Pod opieką instruktorki można będzie nauczyć się tańczyć, a przynajmniej polepszyć formę fizyczną przez ruch.

Zajęcia z obsługi komputera również będą raz na dwa tygodnie i będą obejmować podstawową obsługę wybranych programów komputerowych, poczty elektronicznej, Internetu.

Wychodząc naprzeciw tym, którzy ze względu na swój stopień niepełnosprawności, stan zdrowia, czy inne czynniki nie mogą wziąć udziału w prelekcjach, a którzy chcą mieć możliwość uzyskania potrzebnej wiedzy lub informacji z konkretnych zagadnień, przez cały okres trwania projektu od wtorku do czwartku w godz. 16.00 – 19.00 będą działały 3 linie telefoniczne, gdzie bezpłatnie będzie można skorzystać z porad prawnych, duchowych i finansowych.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty 2  wyjazdów turystyczno – krajoznawczych:
1. Sandomierz – rejs statkiem, Zamek Krzyżtopór. 2. Warszawa – Muzeum Powstania Warszawskiego, kościół św. Stanisława Kostki, grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Szeroka oferta działalności Klubu jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

«

Niedziela, 15 kwietnia, godz. 15.00

»