Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA PALMOWA

dn. 26 mar 2018

25 marca 2018 r.

  1.  Dzisiaj niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej mszy św. błogosławieństwo palm; przed sumą procesyjne wejście z palmami do  kościoła. Zapraszam na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.
  2. Dziękuję licznej rzeszy Parafian za udział w drodze krzyżowej, którą odprawiliśmy w miniony piątek w plenerze. Dziękuję za obecność przedstawicielom OSP, służbie porządkowej za kierowanie ruchem, a wszystkim uczestnikom za piękne świadectwo wiary.
  3. Trzy święte dni zwane Triduum Paschalnym: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są czasem pobożnego przeżywania największych tajemnic naszej wiary. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, dlatego proszę, abyśmy w miarę możliwości wszyscy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Szczególnie zobligowani powinni się czuć ci, którzy nie mieli czasu na odbycie rekolekcji wielkopostnych. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy wrócą w tym tyg. do domu na święta będzie jeszcze w Wlk Czwartek i Wlk Piątek na pół godziny przed wieczorną liturgią.

Wielki Czwartek
Dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.
Wielki Piątek
Wznowienie adoracji od godz.8.00. Zapraszam – według możliwości –  na chwilę adoracji w ciągu dnia. W Wlk Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. Droga krzyżowa o godz. 17.30,  po niej Liturgia Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę adoracja całonocna. Honorową wartę przy Grobie Pańskim – na wzór straży świątynnej – będą pełnili strażacy. Adoracja nocną w Wlk Piątek rozpoczyna młodzież /kartka/

Niech każdy znajdzie odpowiedni dla siebie czas na osobiste podziękowanie Chrystusowi za dar odkupienia. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota
Kontynuujemy adorację przy Grobie Pańskim.
Poświęcenie pokarmów w ciągu dnia wg stałego porządku. Przypominam: w kościele: 9.00, 11.30 i 13.00, w Podładzinie – 9.30,w Ładzinie 9.45, w Jankach 10.00, w Patrzykowie od Łążka 10.30, w Gajęcicach Starych 11.00, w Gajęcicach Nowych 12.15, w Patrzykowie 12.30.
Wieczorna Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą świece i paschaliki. Czuwanie
Niedziela Wielkanocna
Rezurekcja o godz. 6.00. Udział w procesji przy biciu dzwonów to nasze radosne wyznanie wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa. Ta najpiękniejsza procesja w roku powinna wypaść okazale, dlatego zapraszam osoby chętne do udziału w asyście procesyjnej, zarówno młodzież jak i starszych,  LSO, dziewczynki do sypania kwiatków.

  1. Msza św. w intencji osób chorych i starszych wiekiem zostanie odprawiona w Wielkanoc o godz. 12.00.
    5. Dziękuję wszystkim, którzy w duchu wielkopostnej jałmużny złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziś jeszcze będzie można złożyć do puszki znajdującej się w przedsionku ofiarę na ten cel. Jałmużnę wlkpostną składaną do SKARBONEK Caritas złożymy przy ołtarzu w Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy.
  2. Od kilku tygodni trwa remont domu parafialnego. Odnowione sale i toalety będą służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy niebawem rozpoczną spotkania w ramach Klubu Seniora.(Dziś ostatni dzień składania deklaracji udziału w KS). Mimo że prace remontowe przeprowadzamy sposobem gospodarczym, to jednak poniesione zostały niemałe koszty. W związku z tym bardzo proszę w najbliższym w czasie o wsparcie tych prac – na miarę swoich możliwości – trochę większą ofiarą złożoną na tacę. Proszę też o pomoc w posprzątaniu domu. Jutro od godz. 9.00 chcemy uporządkować miejsca, w których już zakończył się remont. Proszę, aby panie przyniosły ze sobą niezbędny sprzęt taki jak szczotki, mopy, wiadra…
  3. Dziękuję rodzinie z Ładzina za ofiarę 200 zł. i Starych Gajęcic za datek w wys. 100 zł. na bieżące prace remontowe.
    8. W związku z przejściem na czas letni zmienia się od jutra godzina mszy św. i czas pracy kancelarii. Msza św. od jutra o godz. 17.30. Kancelaria czynna od 16.30 do 17.00 z wyjątkiem poniedziałków i sobót.
«

NIEDZIELA PALMOWA

»