Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 19 mar 2018

18 III 2018 r.

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Krzyże w kościołach pozostają zasłonięte aż do wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej.
 2. Jutro nasza Parafia przeżywa doroczny odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystej sumie odpustowej z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.00. O godz. 9.00 Msza św. z udziałem dzieci w ramach rekolekcji szkolnych – będzie odprawiona za zmarłych, którzy nosili imię naszego patrona, czyli za Józefów. Po południu dodatkowa msza św. dla pracujących o godz. 17.00. Jutro trzeci dzień rekolekcji. Nauki będą głoszone przez ojca Jana Poteralskiego z Jasnej Góry na mszach o godz. 9.00, 10.30 w Jankach i 12.00.
 3. W najbliższy czwartek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach.
 4. W najbliższy piątek zapraszam na drogę krzyżową ulicami parafii. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30. Krzyż będą niosły poszczególne stany, min.: Ministranci (Liturgiczna Służba Ołtarza), ojcowie rodzin, matki, dzieci szkolne, kandydaci do bierzmowania, rodzice dzieci pierwszokomunijnych, członkowie Żywego Różańca, przedstawiciele OSP, mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Nabożeństwo zakończy się przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Zabierzmy ze sobą świece.
 5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Św., natomiast o godz. 11.50 rozpocznie się uroczysta procesja z palmami spod krzyża misyjnego do kościoła, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przyjdźmy nieco wcześniej. Na tę Mszę zapraszam wszystkie dzieci i proszę żeby przyniosły ze sobą palmy, najlepiej wykonane własnoręcznie.
 6. Kancelaria, ze względu na spowiedź w dekanacie czynna bezpośrednio po mszy św. wieczornej. (sprawy pilne)
 7. Dziękuję Paniom za stałą troskę o czystość kościoła, domu parafialnego i otoczenia.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który swą ofiarnością pomagają parafii regulować zobowiązania związane z ogrzewaniem kościoła i pracami remontowymi w domu parafialnym.
 9. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można jeszcze składać do skarbony w przedsionku kościoła;  paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł.; kolejny nr Opiekuna jest już do nabycia u ministrantów.
 10. Zapowiedzi
 11. Intencje mszalne
 12. Dziś ostatni dzień Nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą wypraszamy Jego pomoc i wstawiennictwo w trudnych sprawach naszego życia codziennego.
«

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»